Windows XP Starter Edition kamuoyuna tanıtıldı

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  
Windows XP Starter Edition kamuoyuna tanıtıldı

 Windows XP Starter Edition kamuoyuna tanıtıldı

Microsoft'un gelişmekte olan ülkeler için tasarladığı yeni işletim sistemi Windows XP Starter Edition basın mensuplarına tanıtıldı. Ürünün yer alacağı ucuz maliyetli düşük taksitli bilgisayar kampanyası ise yakında duyurulacak.Microsoft'un gelişmekte olan ülkeler için tasarladığı yeni işletim sistemi Windows XP Starter Edition basın mensuplarına tanıtıldı. Ürünün yer alacağı ucuz maliyetli düşük taksitli bilgisayar kampanyası ise yakında duyurulacak.

Microsoft Türkiye'nin üçer aylık dönemler halinde yaptığı geleneksel değerlendirme toplantısında konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan Türkiye'de PC sahibi olan hane sayısının hala düşük olduğunu hatırlatarak bunun sebebinin ise yaptıkları araştırmalarda maliyet olduğunun ortaya çıktığını yineledi.

Türk Telekom'un öncülüğünde Intel ve Microsoft'un birlikte düzenleyecekleri İlk Bilgisayarım kampanyasının da yakın zamanda duyurulacağını belirten Çağlayan Arkan Windows XP Starter Edition'ın da hiç bilgisayar kullanmayı bilmeyen kişilerin rahatlıkla kullanabilecekleri bir işletim sistemi olacağının altını çizdi. Kampanya ile ilk yıl 500 bin iki yıl içinde ise 2 milyon yeni PC'nin Türkiye'de evlere girmesi bekleniyor.

Kısıtlı özelliklere sahip bulunan Windows XP Starter Edition'ı tanıtan Microsoft Türkiye Windows'tan Sorumlu Ürün Yöneticisi Halil Gökoğlu işletim sisteminin maksimim 256 MB hafızasıy, 80 GB sabit diski desteklediğini ve ancak aynı anda üç uygulamayı çalıştırdığına işaret etti.

Microsoft Genel Müdürü Çağlayan Arkan, yaptığı açılış konuşmasında 2006?nın ilk çeyreğinin Microsoft?un ?Türkiye Bilişimle Kalkınıyor? vizyonunun uygulamaya geçirilmesi açısından son derece aktif bir dönem olduğuna dikkat çekti.

Çağlayan Arkan, yaptığı açılış konuşmasında Microsoft Türkiye?nin ilk üç ayını şu sözlerle değerlendirdi: ?Bilişimle kalkınma vizyonumuzun hayata geçirilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirmeye 2006?nın ilk üç ayında da devam ettik: Bu dönemde, Anadolu Turu ve Hedef Bilgi Toplumu Turu etkinlikleri gibi yurt çapına yayılan etkinliklerimizle, Küçük ve Orta Boy İşletmeler, genç yazılımcılar ve akademik dünya ile bir araya geldik. Türkiye?deki marka yaratma potansiyeline olan inancımız doğrultusunda başlattığımız ?Geleceğin Markaları? programı ile, ülkenin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren 17 yerel firmaya pazarlama desteğinin yanı sıra marka geliştirme konusunda eğitimler vermeye başladık. Çok çeşitli disiplinlerden ulusal ve uluslararası kurumların bir araya geldiği bir platformu destekleyerek, 'Çocuklara Yönelik Bilgisayar Kaynaklı Suçlar? ve ?Çocukların Güvenli Bilgisayar ve Internet Kullanımı? konularının gündeme taşınmasını sağladık. Her zaman olduğu gibi bu dönemde de, lisanslı yazılım kullanmanın avantajları konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye devam ettik

Tarih:2006-04-20 00:00:00  Hit:1115  Ekleyen: indirbak
Among Us

windows için katil bulma oyunu

EBA

android için eba uygulaması

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Dragon City

android için ejderha yönetme

Glovo

sipariş teslimat uygulaması

3D Tuning

android araç motifiye

Yousician

enstrüman çalma android için

Forest

android için telefon bağımlığ

Teamfight Tactics: LoL Strateji Oyu

android için hayatta kalma oyunu

Marco Polo - Stay In Touch

görüntülü video sohbet uygulama

Mirror Emoji Keyboard

eğlenceli emoji klavye uygulaması