Windows 11 yükseltmede hata düzeltilmiş - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  kurumsal

 Windows 11 yükseltmede hata düzeltilmiş

Microsoft, iki yıl önce Intel sürücü hatası nedeniyle Windows 10'dan 11' yükseltmede hata ile karşılaşıyormuş.

Windows 11 yükseltmede hata düzeltilmiş

Zaten hali hazırdaki kullanıcıların kullandıkları bilgisayarlar Windows 11 ile pek uyumlu değil. Windows 11'e geçiş için istekli olmayan insanlara bu sorun da ekleyince Windows 11 gerekli ilgiyi görmedi.

2021 yılında Microsoft, Intel Akıllı Ses Teknolojisi (SST) sürücüsünün bazı sürümleri ile Windows 11 arasındaki uyumluluk sorunlarını keşfettikten sonra belirli Windows 10 müşterileri için bir yükseltme bloğu yerleştirmişti. Sürücü, Aygıt Yöneticisi'nde Intel SST Ses Denetleyicisi olarak adlandırılmıştır ve etkilenen sürücüdür. sürümleri 10.29.0.5152 ve 10.30.0.5152'dir.  Söz konusu sorun, etkilenen müşteriler için Mavi Ölüm Ekranı (BSOD) çökmelerine neden oldu ve Microsoft'u uyumluluk askıya almaya zorladı ve bu cihazların Windows 11'in herhangi bir sürümünü almasını engelledi.

İki yıl sonra Microsoft, Windows sürüm durumu sayfasını güncelleyerek, sorundan etkilenen Windows 10 müşterilerinin Windows 11'e yükseltme yapmadan önce 10.29.00.5714 ve 10.30.00.5714 veya sonraki sürümlere yükseltmeleri gerektiğini belirtti. Sürücünün güncellenmiş sürümlerini alabilirsiniz. Windows Update aracılığıyla, ancak Microsoft, yeni sürücüleri yükledikten sonra 48 saate kadar Windows 11 için yükseltme istemini hâlâ almamanız durumunda, bunların donanım yapılandırmanız için geliştirilmemiş olma ihtimalinin olabileceğini belirtmiştir.  Bu durumda, ilgili güncellemeyi talep etmek için cihazınızın OEM'ine ulaşmak sizin sorumluluğunuzdadır.

 Aynı şekilde, kuruluşunuz genelinde Windows güncellemelerinin dağıtımını yöneten bir BT yöneticisiyseniz Microsoft'un konuyla ilgili belgelerine göz atın.  Şirket ayrıca tüm müşterilere, etkilenen sürücüleri güncelleyene kadar Windows 11'i yüklemek için Şimdi Güncelle düğmesini veya Medya Oluşturma Aracını (MCT) kullanmaktan kaçınmalarını önerdi.

Tarih:2024-04-13  Hit:345 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
FaceApp
FaceApp
iphone için yüz değiştirme

FaceApp
FaceApp
android için yüz değiştirme

FarmVille 3
FarmVille 3
android için çevrimiçi çiftlik

Township
Township
şehir kur çiftlik yönet

Among Us
Among Us
ios için katil bulma oyunu

Among Us
Among Us
android için katil bulma oyunu

EVE Echoes
EVE Echoes
android için uzay gemisi ile fetih

ApkShare
ApkShare
android için uygulama yönetme