Google Yabancı Dil Öğretmeye Hazırlanıyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet

 Google Yabancı Dil Öğretmeye Hazırlanıyor

Google, Arama'da kullanıcıların konuşma İngilizcesi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan yeni bir "Konuşma pratiği" özelliğini test ediyor.  Şirket, TechCrunch'a bu özelliğin Arjantin, Kolombiya, Hindistan, Endonezya, Meksika ve Venezuela'da, kullanıcıların erken aşama Google Arama deneyimlerini denemelerine yönelik programı Search Labs'a katılan İngilizce öğrenenlerin kullanımına açık olduğunu söyledi.
Google Yabancı Dil Öğretmeye Hazırlanıyor

 Şirket, deneyin amacının, günlük senaryolarda yeni kelimeler kullanmalarına yardımcı olmak için yapay zeka tarafından desteklenen etkileşimli dil öğrenme egzersizlerine katılmalarını sağlayarak kullanıcının İngilizce becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak olduğunu söylüyor.

 Konuşma pratiği, Google'ın geçen Ekim ayında başlattığı ve İngilizce öğrenenlerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanan bir özelliği temel alıyor.  Geçen yıl başlatılan bu özellik, İngilizce öğrencilerinin bağlam içerisinde konuşma cümleleri üzerinde pratik yapmasına ve dil bilgisi ve netlik konusunda geri bildirim almasına olanak sağlarken, Konuşma pratiği, ileri geri konuşma pratiği boyutunu da ekliyor.

 Bu özellik ilk olarak, işlevselliğin kullanım halindeki ekran görüntülerini paylaşan bir X kullanıcısı tarafından fark edildi.


Konuşma pratiği, kullanıcıya belirli sözcükleri kullanarak yanıtlaması gereken bir konuşma sorusu sorarak çalışır.  Ekran görüntülerine göre olası senaryolardan biri yapay zekanın kullanıcıya forma girmek istediğini söylemesi ve ardından "Ne yapmalıyım?" diye sorması olabilir.  Kullanıcının daha sonra "egzersiz", "kalp" ve "yorgun" kelimelerini içeren bir yanıt vermesi gerekecektir.


Bu özelliğin arkasındaki fikir, İngilizce öğrenenlerin İngilizce konuşmalarına yardımcı olurken aynı zamanda farklı kelimeleri nasıl doğru şekilde kullanacaklarını anlamalarını sağlamaktır.

 Yeni özelliğin piyasaya sürülmesi, Google'ın Duolingo ve Babbel gibi dil öğrenme uygulamalarına gerçek bir rakip için zemin hazırlıyor olabileceğini gösteriyor.  Bu, Google'ın dil öğrenme ve eğitim araçlarıyla ilk kez ilgilenmesi değil.  2019'da Google, Arama kullanıcılarının sözcükleri doğru şekilde nasıl telaffuz edecekleri konusunda pratik yapmalarına olanak tanıyan bir özellik başlattı.

Kaynak:https://techcrunch.com/2024/04/26/google-improve-english-new-speaking-practice-feature/

Tarih:2024-04-28  Hit:137 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
Duolingo
Duolingo
ios yabancı dil öğrenme

Duolingo
Duolingo
ücretsiz ingilizce öğrenme

FaceApp
FaceApp
iphone için yüz değiştirme

FaceApp
FaceApp
android için yüz değiştirme

FarmVille 3
FarmVille 3
android için çevrimiçi çiftlik

Township
Township
şehir kur çiftlik yönet

Among Us
Among Us
ios için katil bulma oyunu

Among Us
Among Us
android için katil bulma oyunu