Fat32 format aslında 2 TB - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Teknoloji

 Fat32 format aslında 2 TB

Microsoft'un kod geliştiricisi keyfi olarak FAT32 dosya formatını sınırladıklarını söyledi. Dave W Plummer adlı programcı şöyle diyor: Bu Format iletişim kutusunu 1994'ün sonlarında yağmurlu bir Perşembe sabahı Microsoft'ta yazmıştım, sanırım öyleydi.
Fat32 format aslında 2 TB

Milyonlarca kod satırını Windows95 kullanıcı arayüzünden NT'ye taşıyorduk ve Format, WindowsNT'nin Windows95'ten yeterince farklı olduğu ve bazı özel kullanıcı arayüzü bulmamız gereken alanlardan yalnızca biriydi.

Bir parça kağıt çıkardım ve bir diski biçimlendirmeyle ilgili olarak dosya sistemi, etiket, küme boyutu, sıkıştırma, şifreleme vb. gibi yapabileceğiniz tüm seçenekleri ve seçimleri yazdım.

Daha sonra VC++2.0'ı bozdum ve yapmanız gereken tüm seçimlerin yaklaşık olarak yapmanız gereken sıraya göre basit bir dikey yığınını düzenlemek için Kaynak Düzenleyiciyi kullandım. Zarif değildi ama zarif kullanıcı arayüzü gelene kadar idare ederdi.

Bu yaklaşık 30 yıl önceydi ve diyalog hala o Perşembe sabahındaki geçici diyalogum, bu yüzden "geçici" çözümleri kontrol ederken dikkatli olun!

Ayrıca ne kadar "küme gevşekliğinin" çok fazla olacağına karar vermem gerekiyordu ve bu da FAT biriminin format boyutunun 32 GB ile sınırlandırılmasına neden oluyordu. Bu sınır da o sabah keyfi bir seçimdi ve kalıcı bir yan etki olarak üzerimize yapışan bir sınırdı.

Unutmayın... "geçici" check-in yoktur :)

Anlaşılan o ki Microsoft firması da bunu önemsememiş.

Tarih:2024-03-30 10:53:34  Hit:75 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Waseor Coğrafya

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu
Mp3 Download Manager (MDM)

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok

Snake.io

eğlenceli yılan oyunu

Bybit

kripto para al sat

NGL: anonymous

NGL uygulaması

Tinder

android chat uygulaması

Disney Heroes

savaş modu

BetterSleep

Daha iyi uyu

Dropbox

android dosya paylaşma