10 şubat 2024 Çin Yeni Yılı - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Yaşam

 10 şubat 2024 Çin Yeni Yılı

Çin Yeni Yılı döngüsüne göre, 2024 yılı ejderha yılı olarak adlandırılmaktadır ve 10 Şubat 2024'te başlayarak 28 Ocak 2025'te sona erecektir. Çin takvimine göre, bu özel dönem her yılın ilk yeni ay ile dolunay arasında kutlanır, bu da genellikle 21 Ocak ile 21 Şubat tarihleri arasına denk gelir. 12 hayvanlı takvimde, her yıl bir hayvanın temsil ettiği ve bu hayvanların karakteristik özelliklere sahip olduğuna inanıldığı bir sistem mevcuttur.


Ejderha yılı, Çin mitolojisine dayanır. Göklerde yaşayan imparator YuDi'nin düzenlediği bir yarışma sonucunda belirlenen 12 hayvanlı takvim, farklı yılları temsil eder. Ejderha yılı, 2024'te başladıktan sonra sırasıyla yılan, at, keçi, maymun, horoz, köpek, domuz, fare, öküz yıllarını içerecek şekilde devam eder.

Ejderha, bu dönemde doğanların karakteristik özellikleri açısından güçlü, kuvvetli ve yiğit olduğuna inanılır. Ejderha yılında doğanlar idealist, mükemmeliyetçi, esnek olmayan ve bilinçli kişiler olarak tanımlanır. Ejderha, kanatlı, alev çıkaran bir varlık olarak bereket, bolluk ve iyilik sembolü olarak kabul edilir.

Ejderha yılında doğanlar; şanslı, rahatına düşkün, yaratıcı, sanatsal ve spiritüel özelliklere sahip olduklarına inanılır. Ejderha, Türk ve Çin kültürlerinde genellikle güç, bereket ve iyilikle ilişkilendirilen efsanevi bir varlık olarak kabul edilir.

Bu oyunu denedin mi

Dragon Mania Legends - Animal Fantasy

Dragon Mania Legends - Animal Fantasy

Android:android için ejderha oyunu,En iyi fantezi ejderha kent DRAGONLANDIA'ya hoş geldin! Sihir dolu bu epik dünya içind

Tarih:2024-02-10 22:12:50  Hit:96 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Waseor Coğrafya

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Mp3 Download Manager (MDM)

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı
A.T.A.K

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Onefootball Live Soccer Scores

android için canlı maç sonuçlar

Akinator

akıl okuma oyunu

eAfad

deprem bilgilendirme

101 Okey

android için 101 okey oyunu

Magnifier

android için büyüteç uygulamas�

Google Earth Mobile

Google Earth Mobile iphone için

SourceTree

git gui yönetimi

Quick CPU

Gelişmiş cpu bilgisi