Ubuntu logo  Ubuntu 20.04.4

0.04.4&architecture=amd64
3.1 GB

Dil en

lisans:  Açık Kaynak Kod

Ubuntu,Esnek, açık, hızlı ve güvenilir Mimari özgürlük. Tam otomatik işlemler. Herkes için Telco sınıfı OpenStack. Canonical?in Ubuntu'daki OpenStack'ı, tüm operasyonel kodları geniş bir toplulukla paylaşırken OpenStack hizmetlerinizi tam olarak istediğiniz yere yerleştirme esnekliği sağlar.Ubuntu, dünyanın bir çok yerinden uzman geliştiriciler tarafından geliştirilmiş bir Linux dağıtımıdır. Dizüstü, masaüstü ve server (sunucu) bilgisayarlar için son derece uygundur. Evde, okulda ya da ofiste ihtiyaç duyacağınız tüm programları içinde barındırır. Ubuntu, Windows a açık kaynak bir alternatiftir.

Ubuntu' un özelliklerini tanıyalım: Ubuntu Yazılım Merkezi Ubuntu Yazılım Merkezi yardımıyla binlerce ücretsiz açık kaynaklı programa direk erişip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Yazılım Merkezi; Eğitim, Oyun, Ses ve Video, Grafik İşleme, Yazılım Geliştirme ve Ofis Programları kategorilerine sahiptir. Buradan istediğiniz programı tek tık ile kurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

CD derdi yok, lisans derdi yok, zorluk yok!

E-Posta ve Anlık Mesajlaşma Empathy ile Yahoo, Gmail, MSN, Jabber, AOL, QQ ve diğer anlık mesajlaşma servislerine oturum açabilir ve arkadaşlarınızla sohbete başlayabilirsiniz.

Evolution, Windows un posta istemcisi Windows Mail veya Outlook Express kadar başarılı bir yazılımdır.

E-postalarınızı yönetebilir, adres defterinizi düzenleyebilir ve takvime göz atabilirsiniz...

İnternette Gezinmek Ubuntu, en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Firefox un son sürümünü içerir.

Diğer tarayıcıları kullanmak isterseniz tek yapmanız gereken, Yazılım Merkezini ziyaret etmek. Fotoğraflar F-Spot ile, fotoğraf makinenizden ya da cep telefonunuzdan fotoğraflarınızı aktarmak çok kolay.

Fotoğraflarınızı kolayca yönetebilir, etiketler ekleyebilir, Flickr/Facebook/Picasa gibi sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilir ve istediğiniz kriterlere göre sıralayabilirsiniz. Ses ve Video PSP, iPod, MP3 çalarınızı bilgisayarınıza takıp; Rhythmbox ile müzik dosyalarınızı aktarabilirsiniz. Müzik listelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmanıza da olanak veren bu program Last.fm e de direk bağlanabiliyor.

Ayrıca YouTube, BBC ve diğer video sitelerinden videoları çekip izlemeniz de mümkün. Film izlemek konusuna değinirsek; codecleri ve kalitesiyle kendisini kanıtlamış VLC Media Player ı yüklemek sadece bir tık uzağımızda: Yazılım Merkezinde...

Ofis Uygulamaları OpenOffice ile profesyonel dökümanlar, sunular, işlem tabloları hazırlayabilir, Microsoft un ya da diğer firmaların ofis paketleriyle oluşturulmuş dosyaları açıp düzenleyebilirsiniz. OpenOffice in diğer ofis paketlerinden en büyük farkı tamamen ücretsiz olması!


Oyunlar Birbirinden güzel yüzlerce oyuna ulaşmak için tek yapmanız gereken Yazılım Merkezine göz atmak! Urban Terror, Nexuiz gibi oyunlar sayesinde Windows ta oynadıklarınız kadar eğleneceksiniz.

Depola, Eşitle, Paylaş! İşletim sistemine entegra edilmiş "Ubuntu One" teknolojisi ile 2GB verinizi internet üzerinde saklayabilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla dosyalarınızı paylaşmak oldukça basitleşir. İsterseniz cüzi miktarda daha fazla depolama alanı almanız da söz konusu olabilir. Erişilebilirlik Ubuntu nun geliştirilme felsefelerinden birisi şudur: "Bilgisayarlar herkes içindir!" Ekran klavyesi, görünü karşıtlığı gibi özellikleriyle çeşitli sebeplerden bilgisayar kullanımında zorlanan insanlara imkan tanındığı gibi 23 dile çevrilmesiyle de dünyadaki herkes tarafından kullanılabilecek bir işletim sistemidir. Toplayacak olursak: Gerek kaynak tüketimi, gerek yardım ve destek alma (mail grupları ve forumlar aracılığıyla), gerek donanımlarınızı tanıma (evet, abartmıyoruz en az Windows kadar çok donanımı tanıyor) gerekse program yelpazesi açısından Windows tan hiç de geri kalır bir işletim sistemi değil Ubuntu. Windows için bir lisans satın almak zorunda olmadığınızı görmek için Ubuntu ya bir şans vermelisiniz! Özgür yazılım diye bir şeyin varlığını anladığınızda Windows ta harcadığınız zamana pişman olabilirsiniz! Eğer siz de Linux a önyargılı davrananlardan biri iseniz Ubuntu yu denemenizi öeririz.


Etiketler:

Ubuntu linux işletim sistemi

gelişmiş linux işletim sistemi

Ubuntu indir
Ubuntu Ubuntu  Ubuntu linux işletim sistemi Ubuntu  Ubuntu linux işletim sistemi Ubuntu-20.10 Ubuntu-20.10 Ubuntu-20.10


Oley.com

Oley.com

sanal iddaa uygulaması
A.T.A.K

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı
Mp3 Download Manager (MDM)

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı
Sopcast - SopPlayer

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı
Mp3 İndirme Programı

Mp3 İndirme Programı

Ücretsiz MP3 indirme programı