İnternet kafelerde son durum - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet

 İnternet kafelerde son durum

İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası Başkanı İlhan Taşkıran, Türkiye'deki internet kafe sektörünün çökmekte olduğunu belirtti. Taşkıran'a göre, ülkede sadece yaklaşık 5.000 internet kafe kalmış durumda. Bu rakamın geçmişte 27.000'e kadar çıktığını ancak hızla azaldığını ifade etti. Son üç ay içinde ise 360 internet kafesinin işletmelerini sonlandırdığını belirtti. Bununla birlikte, yeni internet kafe açılışlarının sayısının sadece 6 olduğunu dile getirdi.İnternet kafelerde son durum


Taşkıran'a göre, internet kafelerin kapanmasının başlıca sebeplerinden biri akıllı telefonların yaygınlaşması. Ayrıca, bilgisayar fiyatlarının ve kira gibi işletme giderlerinin artması da sektörü olumsuz etkiliyor. Bir internet kafe açmanın artık yüksek bir bütçe gerektirdiğini söyleyen Taşkıran, yeni girişimcilerin bu maliyetlere katlanmak istemediğini, mevcut işletmecilerin ise maliyetleri karşılamakta zorlandığını dile getirdi.

İstanbul İnternet Kafeciler Esnaf Odası Başkanı, internet kafelerin aylık kazançlarıyla ilgili de bilgi verdi. Şu anda, İstanbul ve Anadolu'nun çoğunda saatlik ücretlerin 18 ila 20 lira arasında değiştiğini belirtti. Ancak, daha modern ve teknolojiye yatırım yapılmış işletmelerde bu ücretlerin 40 liraya kadar çıktığını ifade etti. Oyun merkezlerine dönüşen işletmelerin daha iyi bir yatırım fırsatı sunduğunu belirtti. Örneğin, 100 bilgisayarla hizmet veren bir oyun salonunun aylık gelirinin 400 ila 600 bin lira arasında değiştiğini söyledi.

Kaynak:https://www.webtekno.com/turkiye-internet-kafe-yuzde-80-kapandi-h141954.html

Tarih:2024-03-25  Hit:103 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
Google Meet
Google Meet
iphone için görüntülü sohbet

Google Meet
Google Meet
android için görüntülü sohbet

Duolingo
Duolingo
ios yabancı dil öğrenme

Duolingo
Duolingo
ücretsiz ingilizce öğrenme

FaceApp
FaceApp
iphone için yüz değiştirme

FaceApp
FaceApp
android için yüz değiştirme

FarmVille 3
FarmVille 3
android için çevrimiçi çiftlik

Township
Township
şehir kur çiftlik yönet