İlkokul Çocuklarına Evde Ders Çalıştırma Teknikleri - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Yaşam

 İlkokul Çocuklarına Evde Ders Çalıştırma Teknikleri

Evlerde yoğun bir şekilde çalışan aileler için ödev genellikle bir sorun olabilir.

Uzmanlar ilkokul çağındaki çocuklar için ödevin uygunluğunu sorguladıktan sonra, birçoğunuz Facebook'ta ne kadarının doğru miktarda olduğu konusunda fikir ayrılığına düştü.
İlkokul Çocuklarına Evde Ders Çalıştırma Teknikleri
Peki, faydalı olan nedir? Ve hem ebeveynler hem de çocuklar için günün daha az stresli bir parçası haline getirmeye yardımcı olacak bazı stratejiler nelerdir? Ödevdeki değer nedir?

Grattan Enstitüsü'nün yardımcı program direktörü Amy Haywood, ilkokul çağındaki çocuklar için özellikle belirlenen okuma gibi ödevlerin değeri olduğunu belirtiyor. Bayan Haywood, Naarm/Melbourne'de yaşıyor ve bağımsız olarak veya bir yetişkinle yapılan zamanın "kelime dağarcığını geliştirmek için gerçekten iyi bir zaman kullanımı olduğunu" söylüyor.

Okumanın yanı sıra, matematik gibi diğer önemli becerilere de odaklanılabilir. "Derslerde, yeni içerik veya becerilerin çoğunu öğrendikleri yerdir ve okul dışında pratik yapma fırsatı olabilir" diyor.

Okulların, belirlenen ödevlere dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor. Bayan Haywood, ebeveynlerin ödev konusundaki endişelerini öğretmenlerle paylaşmalarını teşvik ediyor.

"Öğretmenler, bir öğrencinin çok zaman harcadığını veya oldukça fazla yardıma ihtiyacı olduğunu belki de fark etmezler. Bu yeni bilgi, öğretmenler için çok yararlıdır çünkü tekrar öğretmeleri gereken şeyleri anlamalarını ve üzerinde durmaları gereken yanlış anlamaları anlamalarını sağlar."

En iyi zamanı bulun

Anne-baba uzmanı ve aile danışmanı Rachel Schofield, ailenizin rutininde ödev için en uygun zamanı bulmanın önemli olduğunu söylüyor. Yuin-Monaro Ulusları'nın geleneksel topraklarında bulunan New South Wales'in Bega Valley bölgesinde bulunan Schofield, ödevi sabah rutinine sığdırmanın bazı aileler için daha kolay olduğunu belirtiyor.

Schofield'a göre, çocuklar okuldan sonra "boşalma zamanına" ihtiyaç duyarlar. Çocuklar genellikle atıştırmalıklara, oyunlara ve yüklerini boşaltmaya ihtiyaç duyarlar. Schofield'a göre, okul öncesi yaşlardaki çocuklar çok fazla gözetim ve rehberlik gerektirir ve ödevi bağımsız olarak yapmaları beklenmemelidir.

Okuldan hemen sonra ödev yapmanın neden işe yaramayabileceğini belirtiyor

Schofield'a göre, çocuklar okuldan sonra "boşalma zamanına" ihtiyaç duyarlar. Schofield, yoğun ebeveynler arasında ödevi mümkün olan en kısa sürede halletme eğilimi olduğunu ancak bu durumun aleyhlerine işleyebileceğini belirtiyor. Atıştırmalıklar, oyun ve zamanla rahatlama genellikle ilkokul çağındaki çocukların ihtiyacı olan şeylerdir. Schofield'a göre, okuldan sonra çocuklar duygusal olarak birçok şeyle gelebilir ve hızlıca oyun oynamak ve bir ebeveynle bağ kurmak, onlara zaman ayırmak ve okuldan sonra rahatlamalarına yardımcı olabilir. Schofield, çocuğunuz ödev yapmayı reddediyorsa onunla "oyunbazca" etkileşime geçmeyi deneyebileceğinizi belirtiyor. Ciddi ve ciddi olmak cazip olabilir, ancak ona yanlış bir şekilde yardım etmeyi veya çocuğunuzdan bir görevle yardım istemeyi denemek daha iyi sonuçlar alabilir.

Tarih:2024-05-27  Hit:85 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
Duolingo
Duolingo
ios yabancı dil öğrenme

Duolingo
Duolingo
ücretsiz ingilizce öğrenme

FaceApp
FaceApp
iphone için yüz değiştirme

FaceApp
FaceApp
android için yüz değiştirme

FarmVille 3
FarmVille 3
android için çevrimiçi çiftlik

Township
Township
şehir kur çiftlik yönet

Among Us
Among Us
ios için katil bulma oyunu

Among Us
Among Us
android için katil bulma oyunu