En mutlu şehirler - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Yaşam

 En mutlu şehirler

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaptığı "Yaşam Memnuniyet Araştırması" sonuçları açıklandı ve ülkemizin en mutlu şehirleri belli oldu. Karadeniz'in incisi Sinop, bu sıralamada zirvede yer alıyor. Geçmişte de adı "mutlu insanlar şehri" olarak anılan Sinop, %77.66 mutluluk oranıyla listenin başında yer alıyor.En mutlu şehirler


Sinop'un ardından gelen sürpriz isim Afyonkarahisar! Şehir, %76.43'lük mutluluk oranıyla listenin ikinci sırasında kendine yer buldu. Üçüncü sırada ise Türkiye'nin en az nüfuslu illerinden biri olan Bayburt var. %75.91 mutluluk oranıyla Bayburt, mutlu şehirler listesinde üçüncü sırada yer alıyor.Sıralamada dikkat çeken diğer şehirler arasında Kırıkkale, Kütahya, Çankırı, Düzce, Uşak, Siirt ve Şırnak da bulunuyor. Her biri kendine özgü özellikleriyle ve mutlu yaşam standardıyla bu listede yer alarak Türkiye'nin en mutlu şehirleri arasında yer ediniyor.

Bu araştırma, şehirlerin nüfuslarına göre yapılan bilimsel incelemelerle belirlendi ve mutluluk oranlarıyla öne çıkan şehirlerin sıralamasını ortaya koydu. Mutluluğun sadece büyük şehirlerle sınırlı olmadığını gösteren bu liste, farklı coğrafyalardaki şehirlerin de mutluluk ve yaşam kalitesi açısından önemli birer adres olduğunu gösteriyor.

Tarih:2023-11-18 17:35:16  Hit:66 A.T.A.K

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
MAKS (Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

MAKS (Mersin Akıllı Kilit Sistemi

fatih akıllı tahta programı
Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
logoxnet

logoxnet

engelli sitelere giriş programı

Gardenscapes

bahçe düzenleme oyunu android iç

Lookout

android antivirüs uygulaması

FaceApp

android için yüz değiştirme

3D Pool Ball

3 boyutlu bilardo oyunu

Jaumo Dating

Flört, Tanışma ve Sohbet uygulam

Threema

Threema güvenli mesajlaşama uygul

Akakçe

en uygun fiyatları takip uygulamas

NokoPrint

mobil yazdırma uygulaması