ChatGPT Rakibi Google Bard Görüntüleri Yanıtlara Entegre Ediyor, Yapay Zeka Görüntüleri Çok Yakında - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet

 ChatGPT Rakibi Google Bard Görüntüleri Yanıtlara Entegre Ediyor, Yapay Zeka Görüntüleri Çok Yakında

Arama devinin OpenAI'nin ChatGPT'si ve Microsoft'un Bing AI'si ile rekabet eden üretken yapay zeka motoru Google Bard, Salı günü bir blog yazısında, sorgulara görüntüleri entegre ettiğini söyledi.

ChatGPT Rakibi Google Bard Görüntüleri Yanıtlara Entegre Ediyor, Yapay Zeka Görüntüleri Çok Yakında
Artık Bard'a soru sorduğunuzda, görseller aracılığıyla daha iyi bir anlayış elde etmenize yardımcı olmak için çevrimiçi olarak bulunan görüntüleri çekecek. Bunlar halihazırda çevrimiçi olarak var olan ve Dall-E 2, Midjourney, Adobe Firefly ve Bing AI tarafından yapılanlar gibi yapay zeka tarafından oluşturulan görüntüler değil. Ancak Google, görüntü üretimini Bard'a getirmek için çalışıyor.

Bir Google sözcüsü yaptığı açıklamada, "Adobe Firefly'ı da Bard'a entegre edeceğiz, böylece kendi yaratıcı fikirlerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde yüksek kaliteli görüntülere dönüştürebilirsiniz" dedi.

Bard'da doğrudan görüntü de isteyebilirsiniz. Buna ek olarak, Bard görsel kaynağını da gösterecektir. Bu, örneğin New Orleans'ta görülmesi gereken yerlere bakmak istediğinizde ya da bir yolculuğa çıkmayı planladığınızda ve bazı doğal yerleri ziyaret etmek istediğinizde kullanışlı olabilir. Önümüzdeki haftalarda, Bard'a ilgili görselleri sormak için Google Lens'i de kullanabileceksiniz.

Google, geçen yılın sonlarında her soruya yeni bir yanıt verebilen yapay zekalı sohbet robotu ChatGPT'yi piyasaya sürdüğünden beri yapay zeka oyununu geliştirmeye devam ediyor. Bu yılın başlarında, Microsoft'un Bing Arama'ya ChatGPT entegrasyonunu duyurmasının hemen ardından Bard'ı tanıttı.

Bu ayın başlarında yıllık geliştirici konferansı olan Google I/O'da Google, açılış konuşmasının önemli bir bölümünü yapay zekaya odakladı ve sunum yapanlar iki saatlik sunum boyunca bu terimi 140'tan fazla kez kullandı. Pixel Fold telefon gibi donanım duyurularının yanı sıra Google, Bard'ı halka açtı ve entegre yapay zekaya sahip deneysel bir arama sürümünü gösterdi.

Google'ın yapay zekayı aramaya tam olarak entegre etmesi milyarlarca insanın internette bilgi bulma deneyimini değiştirecek, ancak aynı zamanda reklam odaklı internet ekonomisinin de yeniden düşünülmesini gerektirebilir. Google I/O'nun ardından şirketin hisseleri %4,1 oranında artış göstererek yatırımcıların güvenini kazandı.

Tarih:2023-05-25  Hit:363 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Adeko

Adeko

mutfak tasarım programı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
Whee
Whee
anılarınızı hatırlayın payla�

Whee
Whee
video çek paylaş

AI Photo Enhancer - Nero Lens
AI Photo Enhancer - Nero Lens
fotoğraf düzenleme uygulaması

Pencil Sketch
Pencil Sketch
android fotoğraf karakalem

Video Editor - Glitch Video Effects
Video Editor - Glitch Video Effects
gelişmiş video editör uygulamas�

Rodeo Stampede
Rodeo Stampede
android için vahşi hayvan sürme

Faladdin
Faladdin
ios için kahve falı uygulaması

ZOOM Cloud Meetings
ZOOM Cloud Meetings
android için video konferans