Android telefonlar 2025 yılı çok daha pahalı olabilir - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil

 Android telefonlar 2025 yılı çok daha pahalı olabilir

2025'te akıllı telefon fiyatlarında artış bekleniyor. Weibo'da yapılan bir gönderiye göre, 2025'in çoğu amiral gemisi Android telefonunu güçlendirecek olan Snapdragon 8 Gen 4 işlemcinin fiyatı önemli ölçüde artacak. Üretiminde kullanılan SM8750 yongası da maliyet artışına katkıda bulunacak.Android telefonlar 2025 yılı çok daha pahalı olabilir


"Önemli" kelimesinin ne anlama geldiğine dair net bir rakam bulunmasa da, %10 veya %20 gibi bir artış bile bir sonraki Android amiral gemisi telefonunu alırken daha yüksek bir perakende satış fiyatına dönüşebilir. Ancak, üretim sırasında fiyat artışlarının her zaman tüketiciye yansıtılmadığı da unutulmamalı.

Zaten amiral gemisi telefon fiyatları, en üst düzey Android ve Apple modellerinin 1000-1200 dolar aralığında seyrettiği bir noktaya gelmiş durumda. Alıcıların çok daha fazla harcamaya istekli olacağını görmek zor. Ne yazık ki, fiyatlar genellikle "yapışkan" olma eğilimindedir, yani bir kez yükseldiğinde genellikle tekrar düşmezler. Dolayısıyla, eğer Snapdragon 8 Gen 4 için bir fiyat artışı görürsek, bu muhtemelen yeni normal haline gelebilir.

Biraz bağlam için, Snapdragon 8 Gen 3'ün önceki nesil yonga setine göre %25 daha pahalı olduğunu ancak Samsung Galaxy S24 Ultra gibi bazı telefonların fiyatının arttığını gördük. Diğer yandan, Galaxy S24, Galaxy S24+ ve OnePlus 12 gibi modeller daha pahalı yongayı karşılamak için fiyatlarını artırmadılar.

Fiyatın artmasının bir nedeni muhtemelen TSMC'nin benimsemekte olduğu 3nm işlem sürecidir. Yonga ayrıca yeni Oryon CPU ve güncellenmiş bir sinir ağı işlem birimi kullanacağı doğrulandı. Bu, aynı CPU'ya sahip olan Snapdragon X Elite'in bazı benchmark ve uygulama emülasyonlarında Apple'ın M3 MacBook Air'i geride bıraktığını gösteriyor.

Tüm bunlar söylentiden ibaret ancak. Snapdragon 8 Gen 4'ün Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor, bu yüzden sert fiyat rakamlarını birkaç ay sonra alabiliriz. Ve hatta o zaman bile, ilk Snapdragon 8 Gen 4 cihazlarının kullanıma sunulması bir veya iki ay daha sürebilir.
Tarih:2024-05-21  Hit:108 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
Google Meet
Google Meet
iphone için görüntülü sohbet

Google Meet
Google Meet
android için görüntülü sohbet

Duolingo
Duolingo
ios yabancı dil öğrenme

Duolingo
Duolingo
ücretsiz ingilizce öğrenme

FaceApp
FaceApp
iphone için yüz değiştirme

FaceApp
FaceApp
android için yüz değiştirme

FarmVille 3
FarmVille 3
android için çevrimiçi çiftlik

Township
Township
şehir kur çiftlik yönet