Kodu Game Lab

Kodu Game Lab

kolay oyun programlama

1.6.18.0 KoduSetup_1.6.18.0.exe
199 MB

Son Sürüm
Dil en

lisans: Ücretsiz

Kodu Game Lab Microsoft tarafından geliştirilmiş oyun yazmak için bir program.

Hızlı ve kolay bir şekilde oyun yazabilirsiniz.

DirectX 9.0c , Shader Model 2.0 ve higher.NET Framework 4.0 minimum gereksinimi.

Skorlar tamsayı olduğundan, tüm sonuçlar yuvarlanır.

İkincisi karakterleri yeniden adlandırma yeteneğidir. Artık bir karakterin adını, takip edilmesini kolaylaştırmak için değiştirebilirsiniz.

Kodu Game Lab, çocuklara temel programlama ilkelerini öğretmek için tasarlanmış bir 3B oyun geliştirme ortamıdır. Kodu, yaratıcıların dünyanın arazisini inşa etmelerine, onu karakterlerle ve dekorlarla doldurmalarına ve ardından davranışlarını ve oyun kurallarını özel bir görsel programlama dilinde programlamalarına olanak tanır.

Kodu, Microsoft Research'te bir proje olarak ortaya çıktı. Orijinal hedef platform, C #, XNA kullanan ve Indie Games Channel aracılığıyla piyasaya sürülen Xbox 360'tı. Xbox'ta yayınlama seçimi, her şeyin bir oyun denetleyicisi kullanılarak yapılması gerektiğinden, erken kullanıcı arabirimi geliştirmenin çoğunu bilgilendirdi. PC'ye taşındığından beri klavye, fare ve dokunma desteği eklendi.

Kodu'nun amacı her zaman yeni kullanıcılar için olabildiğince kolay olmak olmuştur. Bu hedefe rehberlik ederek, yeni özellikler tasarlama eğilimindeyiz, böylece daha karmaşık ve eksiksiz olmaktansa basit ve anlaşılır olsunlar.

Kodu'nun kalbi, karo tabanlı programlama dilidir.

Dil, geleneksel programlamaya kıyasla çok az sayıda "kode" satırında çok şey başarılabilmesi açısından yüksek seviyededir. Kod, dünyanın durumundaki herhangi bir değişikliğe anında tepki vermesi için sürekli olarak değerlendirilir. Örneğin, aşağıdaki örnek, bir karakterin oyun dünyasındaki tüm elmaları bulup yemesi için nasıl programlanacağını gösterir.
1. satır, karakter bir elma görürse ona doğru hareket etmesi gerektiğini söylüyor. Dünyada birden fazla elma varsa, doğru hareket etmek için otomatik olarak en yakın olanı seçer. Satır
2, karakter elmaya çarptığında onu yemesi gerektiğini söylüyor. Çarpık kiremit, Kodu?nun iki karakterin birbirine yakın olduğunu anlamanın bir yoludur. Elma yendiğinde, artık dünyada yok, bu yüzden karakter bir sonrakinin peşinden gidecek ve hiç elma kalmayana kadar böyle devam edecek.

Yeni ad seçeneği karakter ayarları (DNA) menüsünde bulunur. Ayrıca, bir karaktere sağ tıklarsanız veya dokunursanız, Yeniden Adlandır seçeneği menüde görünür.

Birden çok karakter aynı ada sahip olabilir.


Microsoft Corporation Toplam hit :1900 Araçlar Programlama
Etiketler: kolay oyun programlama, Kodu Game Lab indir, hızlı oyun yazma programı, microsoft oyun programlama, hazır oyun kodlama, kodu game lab yükle, Çocuklar için 3D oyun programlama,mikroC PRO for PIC

mikroC PRO for PIC

gelişmiş pic programlama
Scratch

Scratch

eğlenerek programlama öğrenme
mBlock

mBlock

blok tabanlı arduino programlama
Unreal Engine 5

Unreal Engine 5

oyun geliştirme motoru
A.T.A.K

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
MAKS (Mersin Akıllı Kilit Sistemi)

MAKS (Mersin Akıllı Kilit Sistemi

fatih akıllı tahta programı
Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
logoxnet

logoxnet

engelli sitelere giriş programı