Youtube Short videolar için kesenin ağzını açıyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet
Youtube Short videolar için kesenin ağzını açıyor

 Youtube Short videolar için kesenin ağzını açıyor

YouTube, TikTok'tan gelen yoğun rekabetle karşı karşıya olduğu için içerik oluşturucuların kısa biçimli videolardan para kazanmalarının yeni bir yolunu açıkladı.


Google'a ait (GOOGL.O) yayın hizmeti Salı günü yaptığı açıklamada, video özelliği Shorts'ta reklam yayınlayacağını ve video yaratıcılarına gelirin %45'ini vereceğini duyurdu. Bu, Shorts dışındaki videolar için %55'lik standart dağılımı ve TikTok'un ödeme yapan içerik oluşturuculara yönelik 1 milyar dolarlık fonuyla karşılaştırılır.

Kallmekris'in adını taşıyan kuaförlükten YouTube'a geçen Kris Collins, Shorts için gelir paylaşımı sunduğu için YouTube'u övdü.

"Diğer platformlar, insanlara 15 saniyelik şöhret kazanmaya odaklanıyor, ki bu harika" dedi. "Fakat YouTube farklı bir yaklaşım benimsiyor. İçerik oluşturucuların birden çok biçimde içerik oluşturmasına yardımcı oluyorlar."

İnternetin baskın video sitesi, dudak senkronizasyonu ve dans videoları barındırmaya başlayan ve ardından aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşan uygulama olan TikTok ile rekabet etmek için mücadele etti.

Youtube Short videolar için kesenin ağzını açıyorYouTube, 2020'nin sonlarında, aylık 1,5 milyardan fazla izleyiciyi çeken kısa videolar olan Kısa videolar ile yanıt verdi.

Nisan ayında YouTube, yaratıcıları yeteneklere tutunma teklifinde küçük boyutlu videolar yapmaya ikna etmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu. İlk olarak New York Times tarafından bildirilen yeni gelir paylaşım planının, fondan daha büyük ve daha sürdürülebilir bir cazibe olması ve TikTok'un henüz eşleşmediği bir şey olması gerekiyordu.

Başkan Yardımcısı Tara Walpert Levy, YouTube'un bu özelliği geliştirmeye yaptığı önemli yatırımı dengelemek için Shorts içerik oluşturucularıyla daha küçük bir satış payını paylaştığını söyledi.

Google, bu yılın ilk yarısında YouTube reklam satışlarında 2021'deki aynı döneme göre %9 artışla 14,2 milyar dolar elde etti.

Ancak en son üç aylık reklam satışları, bu verilerin açıklanmasının üç yıl önce başlamasından bu yana en yavaş büyümeyi yansıttı. Küresel ekonomik faktörler oyunda olsa da, finansal analistler TikTok'un da bir faktör olduğunu söylediler.


YouTube YouTube Android: android için youtube video izleme,Youtube, milyonlarca videoya ev sahipliği yapan, her gün yüz milyonla


YouTube YouTube iOS: ios için youtube uygulaması, YouTube, istediğiniz şekilde. Resmi YouTube iPhone ve iPad uygulamasını edinin.

Tarih:2022-09-21 22:32:48  Hit:73  Ekleyen: indirbakOley.com

Oley.com

sanal iddaa uygulaması
A.T.A.K

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı
Mp3 Download Manager (MDM)

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı
Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
aSc Timetables

aSc Timetables

gelişmiş ders dağıtım program

Eternium

android için rpg oyunu

Talking Pierre the Parrot

Konuşan papağan oyunu

Aile Konumu Mesajlaşma

android için konum bildirme

Muud Müzik

android için müzik dinleme

Windscribe VPN

ücretsiz vpn uygulaması android i

Goal Live Scores

android için canlı maç sonuçlar

FAMILO

android konum takibi

PayPal

paypal için android uygulama