Yeni MSN görücüye çıktı

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  
Yeni MSN görücüye çıktı

 Yeni MSN görücüye çıktı

Microsoft un CEO su Steve Ballmer Windows Live Messenger ı özel olarak sergiledi.
Yeni MSN bugüne kadar geçirdiği en büyük operasyonu yaşadı. MSN artık hem eski MSN, hem de yepyeni bir MSN. Eski arkadaşlar ve işlevler orada, üzerine yepyeni sosyal ağ yetenekleri eklenerek herkese ulaşabilme imkanı eklenmiş.

1 Windows 7 Optimizasyonu

Microsoft un yeni işletim sistemi Windows 7 nin arayüzüyle uyumlu, estetik olarak tatmin edici bir MSN söz konusu. Windows XP desteklemiyor, Vista ve Windows 7 de olan teknolojilerden yararlanıyor. Windows 7 de Vista dan daha iyi çünkü görev çubuğu entegrasyonu ve kullanım kolaylığı var. Yani yeni MSN, işletim sisteminin bir parçası gibi oluyor.

2 Farklı görünümler

Microsoft eski MSN i sevenler için 2 farklı görünüm sunuyor. İster sekmeli kullanın, ister klasik. Klasik görünüm de eskisinin birebir aynı değil ama eski tasarımı aynen taşıyor.

3 Sekmeli konuşmalar

Bütün internet tarayıcılar sekmeli oldu, Messenger ın nesi eksik? Ekranı dolduran pencerelere güle güle diyin çünkü sekmeli MSN çok temiz, çok derli toplu ve kullanımı çok daha kolay.

4 Kişiselleştirme ve paylaşma

Mesaj atmanın ve durum güncellemenin haricinde yeni Messenger ın kritik bir yeteneği var. Durum güncellemenize url eklediğinizde o sayfanın küçük bir önbakışını görmek mümkün oluyor. Üstelik sosyal ağları da buraya ekleyerek sadece MSN üzerinden durum güncellemesiyle facebook gibi ağlarda da durum güncelleyebiliyorsunuz.

5 Arama entegrasyonu

Messenger ın bir diğer kritik özelliği de sözlüklere benzer bir şekilde ama daha farklı dinamik konu bağlantıları ekleyebilme. Durum güncellemenizde Black Label Society mi yazdınız? Bu grubu tanımayan bir arkadaşınız varsa, grubun ismini arama bağlantısı olarak verebilirsiniz. Tıklanınca arkadaşlarınızın karşısına Bing arama sonuçları çıkar.

6 HD video kayıt

Messenger ı video sohbet için kullanan webcam kuşları da yeni sürüm ile daha mutlu olabilir. Çünkü yeni sürüm HD video destekliyor, bağlantınız varsa daha kaliteli ve detaylı görüşebilirsiniz. Kayıt alabilirsiniz. Hatta bunun ötesinde video sohbet esnasında oyun oynayabilir, paylaşabilir ve sohbet edebilirsiniz.

7 Paylaşım zenginliği

Fotoğraflarını Flickr ve Facebook üzerinde paylaşanları bile kendine çekmek istene yeni Messenger, güçlü özellikler sunuyor. Windows Live daki bütün fotoğrafları istediğiniz site ile entegre etmek mümkün. Facebook taki ya da başka bir sitedeki fotoğrafları, YouTube videolarını ve daha fazlasını Messenger içerisinden kolayca paylaşabilirsiniz.

8 Messenger Connect

İnternet siteleri de Messenger ı entegre edebilecek, bu sayede bir sitede takılan arkadaşlarınız ile birbirinizi görüp sohbet edebilecek, paylaşım yapabileceksiniz. Sosyal ağlara gerek kalmadan, farklı platformlarla iletişimde aynı aracı kullanabilmek, güzel bir gelişme.

9 iPhone ve Windows Phone 7 için MSN

Messenger hem iPhone a hem Windows Mobile ceplere ve haliyle çıkacak olan Windows Phone 7 ye çıkıyor. Android ve Blackberry den henüz ses yok ama neler olacak bekleyip göreceğiz.

Tarih:2010-04-30 20:08:11  Hit:1381  Ekleyen: indirbak

Adı   (mete)
cok  güzel  indirin  oyunu  oynayınEBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Tango

android görüntülü sohbet

Game Backup Monitor

oynanan oyunları yedekleme

ManicTime

zaman yönetimi programı

Canlı Maç izle

süper lig özetleri izle

GroupMe

grup sohbet uygulaması

Mackolik

iphone için canlı maç sonuçlar

Everything

hızlı windows gezgini

Forza Futbol

android için canlı futbol sonuçl