Windows tarihe Karışıyor!...

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  
Windows tarihe Karışıyor!...

Windows tarihe Karışıyor!...

Dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows un yerini Midori adlı sanal işletim sistemi alacak. Microsoft un bilişim dünyasına kazandırdığı kilometre taşlarından biri olan ve dünyada milyonlarca bilgisayar kullanıcısının işletim sistemi olan Windows un yerini, yine Microsoft un geliştirdiği başka bir program alacak.

İnternet merkezli olacak programın ismi Midori . Microsoft, şu anda yapım aşamasında olan programı modern bilgisayarcılık olarak nitelendiriyor. Şirket, yeni programın işleyiş sistemi hakkında detaylı bilgi vermezken uzmanlar yakın gelecekte Midori nin, tıpkı windows gibi bilgisayar kullanılan her eve gireceğini ifade ediyor.

Sanal İşletim Sistemi

Windows yetkilileri, Midori nin sanal bir işletim sistemi olacağını ve sadece tek bir bilgisayar üzerinde kullanılmayacağını belirtti. Şirket yekilileri, teknolojide mobil insan döneminin hüküm sürmeye başladığını ve yeni işletim sisteminin, yeni çağın gereksinimlerine uygun olarak tasarlandığını belirtti.

Bu işletim sistemi, kullanıcının kendi işletim sistemini,internete bağlı olan her bilgisayarda kullanabileceği anlamına geliyor.

Yazılım Uzmanı Darren Brown, sanal sistemin öncelikle birden fazla server yönetiminde kilit nokta olacağını ifade ederek," Sanal işletim sistemi bilindik problemleri yenmek için yeni yollar açacak" dedi. Sanal işletim sistemi Midori önce ağ bilgisayarlarda denenecek. Uzmanlar programın daha sonra PC lerde de kullanılabileceğini söylüyor.

Uzmanlar, yeni programın çok basit bir işlemci ile çalışacağını ve insanların verilerini güvenli olarak depolayıp istediği mecrada kullanabileceğini kaydetti. Program yazılımı uzmanı Michael Silver,"Midori nin geliştirme çalışmaları Microsoft un geleceği açısından büyük hassasiyet taşıyor" dedi.

Yetkililer, Windows satışlarının yüzde 8 inin yeni bilgisayar satışlarından elde edildiğini ve Microsoft un geçiş süresinde çok iyi stratejiler belirlemesi konularında uyarıda bulundu. Bazı uzmanlar ise Windows döneminin sona ermesi halinde yazılım devinin büyük para kaybedeceğini öne sürüyor.

Tarih:2008-08-07 21:31:56  Hit:1957  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Remini - photo enhancer

fotoğrafları güzelleştirme uygu

Behance

android proje arama

Ace Fishing: Wild Catch

android balık tutma

Facebook

mobil facebook programı

Magic Rampage

fantastik bir savaş oyunu

Pictoword

android için kelime tahmin oyunu

Mafia City

mafya oyunu android için

Marco Polo - Stay In Touch

görüntülü video sohbet uygulama