Windows 8 geliyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  bilisim
Windows 8 geliyor

 Windows 8 geliyor

Microsoft bugün bir basın toplantısıyla Windows programını radikal bir şekilde güncelleyen 8 i sunarak, rakipleri Apple ve Google a karşı konumunu güçlendirmeyi umuyor.


Bugün New York da bir basın toplantısıyla açıklanacak olan Windows 8, teknoloji devi Microsoft un otuz yıldır piyasaya sürdüğü ürünler içinde "en radikal değişim, en cesur hamle" diye niteleniyor.

Windows 8, yazılımın daha önceki versiyonlarından köklü bir kopuş olarak görülüyor; çünkü geleneksel masa üstü bilgisayar ve fareye değil, dokunmatik ekranlara ve akıllı telefonlara dayanıyor.

Yeni işletim sistemi dokunmatik ve üzerinde karolar olan bir arabirim getiriyor.

Bu karolar hem dokunarak tek tek uygulamalara girmeyi sağlıyor, hem de yazılımın ana ekran üzerinde güncellemeler yapmasını mümkün kılıyor.

Örneğin aldığınız son elektronik postalar, yeni başlıklar ya da sosyal medya mesajları konusundaki güncellemeler, ekrandan takip edilebiliyor.

Windows 8, hem Metro adlı dokunmatik bir arabirime sahip olacak, hem de daha geleneksel bir arabirimi koruyacak.

Kullanıcılar dokunmatik kullanım yerine isterlerse geleneksel masa üstü moduna da geçebilecekler.

Windows 8 in bütün özelliklerini kullanabilen versiyonları, Intel ve AMD tarafından kullanılan x86 tabanlı yazılım mimarisi ile çalışacak, Windows RT versiyonu ise ARM firması tarafından yapılan CPU tabanlı tasarımlarla çalışabilecek.

Uzmanlar, Windows 8 in başarısının Microsoft un kaderini belirleyecek kadar önemli olduğunu söylüyorlar.

Forrester Research adlı teknolojik danışmanlık şirketinden Frank Gillet, "Windows 8 geniş kullanım imkanlarıyla bir çok yeni kullanıcıyı cezbedebileceği gibi, radikal değişimiyle kendi geleneksel alıcısının diğer markalara yönelmeyi düşünmesine de sebep olabilir" diyor.

TABLET PİYASASI KIZIŞACAK
Microsoft yeni yazılımın kullanımında izlediği geniş kullanım olanakları stratejisi ile gerek iPad ve tabletler, gerekse rakiplerinin dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarıyla rekabet edebilmeyi umuyor.

Microsoft un önümüzdeki aylardaki en önemli hedefi, tablet bilgisayar pazarında rakiplerininin pazar payından parça kapabilmek olacak.

Apple şirketinin iPad ürünüyle, Amazon un da Kindle Fire ile aslan payına sahip olduğu pazarda, Google da Nexus 7 ile iddialı.

Apple ın Mac ve iPad ürünlerinin aksine Microsoft, hem masaüstü bilgisayarlarda hem de taşınabilir aygıtlarda çalışabilen tek bir sistem sunuyor.

Microsoft, Surface adlı tablet bilgisayarıyla Windows 8 işletim sistemini aynı anda piyasaya sürerek de rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Bilgisayar almayı düşünen birçok kişinin, bu düşüncesini sonbahar sonuna kadar erteleyeceği tahmin ediliyor. Ancak büyük şirketlerin bilgi işlem servislerinin sistem güncellemelerinin aylar sürmesi nedeniyle, Windows 7 bir süre daha piyasadaki varlığını sürdürecek.

Microsoft un 2007 de 6,3 milyar dolara satın aldığı çevrimiçi reklam servisi Aquantive den verim alamadığını açıklamasına rağmen, Microsoft yeni ürünlerle umut dağıtıyor.

Finans şirketi BGC Partners ın teknoloji analisti Colin Gillis, bunu şöyle açıklıyor:

"Microsoft un hisseleri Windows 8 beklentisi nedeniyle sene başından bu yana yüzde 17 arttı. Hâlâ dünya çapında neredeyse günde 1 milyon satıldığını görüyoruz. Dolayısıyla oldukça büyük bir pazar mevcut."
KAYNAK NTV

Tarih:2012-10-26 08:58:46  Hit:2101  Ekleyen: indirbak

Windows 8 geliyor Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Proteus

Baskı Devre Şema Programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

mBlock

blok tabanlı arduino programlama

EverNote

Not alma ve hatırlatma programı

RisohEditor

kaynak dosya düzenleme

FarmVille 2: Tropic Escape

android için tropikal ada maceras

Crisis Action: 5th Anniversary

android için online savaş oyunu

Kafa Topu 2

android için online kafa topu oyun

Ablo

Dünya çapında arkadaş edinme

Perfect365

android makyaj programı

Doviz.com

anlık döviz takibi