Windows 10 güncellemesi - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Oyun
Windows 10 güncellemesi

 Windows 10 güncellemesi

Windows 10'a Anniversary Update 1607 güncellemesi geldi.Windows 10 Anniversary Update ile birlikte Ink işlevi arka plandan çıkıp, kendi arayüzüne sahip bir araç haline geliyor. Örneğin Surface Pen üzerindeki silme düğmesine bastığınızda ekran sağ tarafında yeni bir menü açılıyor. Buradan bir yapışkan not oluşturabiliyor veya ekran görüntüsü alıp, üzerine not düşebiliyorsunuz. Diğer aktif kalemler de bu işlevle ulaşabiliyor.


Arayüz halen tam anlamıyla gelişmiş olmasa da şu anki Ink arayüzü, Microsoft'un daha önce sunduğu arayüzlerden çok daha iyi görünüyor.

Cortana
Türkiye'de halen desteklenmeyen Cortana, onu destekleyen dillerde Windows 10'u iyice sarıyor. Kilit ekranından ulaşılabilen sanal asistan, oturum bile açmanıza gerek kalmadan basit sorular sormanıza ve müzik çalmanıza izin veriyor. Cortana'nın en ilginç özelliği ise Windows Phone ve Android gibi farklı platformların cihazlarıyla iletişim kurup, uyarılarınızı PC'nizin ekranına taşıyabilecek olması. Bununla birlikte bu derin bütünleşme, iOS'taki Cortana uygulamasında sunulmayacak. Bunun nedeni, Microsoft yetkililerine göre aynı işlevi iOS'ta sunmanın zor olması.

Bunun yanında Cortana, kendisini gerçek bir asistana yaklaştıracak akıllı özellikler de ediniyor. Artık hazırladığınız hatırlatmalara fotoğraf ekleyebiliyor ve bunları Windows uygulamalarından direkt olarak oluşturabiliyorsunuz.

Google Now belki sesli komutları biraz daha iyi algılıyor, ancak Cortana masaüstündeki tek sesli dijital asistan olma özelliğini sürdürüyor. MacOS Sierra bu sonbaharda çıktığında, işletim sisteminin en çok konuşulan özelliklerinden biri Siri olacak, ancak Cortana şu an oldukça formunda görünüyor.

Windows Hello
Microsoft'un biyometrik oturum açma işlevi sınırlarını aşarak Dropbox ve iHeartradio gibi uygulamalara oturum açmanızı sağlıyor. Hatta Edge'i kullandığınızda bazı web sitelerinde oturum açmanızı sağlayabiliyor. Bununla birlikte parmak izi sensörleri ve derinlik algılama kameraları hala yaygın olmadıkları için, Hello'nun asıl sorunu devam ediyor. Bu donanımlar, Surface tabletlerde ve üst seviye notebook'larda bulunuyor; uygun fiyatlı cihazlarda Hello'yu unutmanız gerekiyor. Masaüstünde ise durum daha kötü. Üçüncü parti parmak izi sensörü satın alabilirsiniz, ancak bunlar telefonlardaki kadar hızlı veya isabetli çalışmıyor. Harici derinlik algılama kameralarını bulmak ise her nedense pek mümkün değil.

Microsoft Edge
Microsoft Edge çıkarken Microsoft'un verdiği eklenti sözünü hatırlıyor musunuz? Eklenti desteği nihayet Anniversary Update ile sunulmaya başlanıyor. Arasında seçim yapabileceğiniz eklentiler arasında şu an LastPass, AdBlock, Pocket ve Evernote'un Clipper'ı gibi eklentiler bulunuyor. Eklenti seçenekleri şu an oldukça kısıtlı olsa da geliştiricilerin kısa sürede yeni eklentiler sunmasını bekleyebiliriz. Bu arada Microsoft, Edge'in güç tüketimi konusunda daha tasarruflu olduğunu ve yeni web standartları desteğini geliştirdiğini söylüyor.

Başlat menüsü ve diğer değişiklikler
Anniversary Update ile birlikte tüm yüklü uygulamalarınız, uzun bir açılır listede toplanıyor. Liste başta biraz uzun görünse de, yeni görünüm sayesinde ek bir tıklamadan kurtuluyorsunuz. Güncellemeyle beraber Canlı Kutucuklar da akıllanıyor: Örneğin belirli bir haberi gösteren bir haber uygulamasına tıkladığınızda, bu habere yönlendiriliyorsunuz.
windows 10 kurma Windows 10 a yükseltmek için bir uygulama. Uygulama ile İşletim sisteminizi Windows 10 a yükseltebilirsiniz. Windows 10 a

Tarih:2016-08-13 10:47:01  Hit:1332  Ekleyen: indirbak

Windows 10 güncellemesi Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Proteus

Baskı Devre Şema Programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

SoundSwitch

bilgisayarda ses cihazlarını yön

Hills of Steel

android için tank oyunu

Kafa Topu 2

android için online kafa topu oyun

SuperSport

canlı maç android için

Beat.ly - Music Video Maker with Ef

android için Efektli Müzik Video

Dedi

anlık mesajlaşma uygulaması

Audacious

müzik oynatıcı

Faladdin

ios için kahve falı uygulaması