WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil
WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor

 WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor

WhatsApp'ın, sohbet yedeklemelerini şifreleyerek yalnızca kullanıcı tarafından erişilebilmesini sağlayan yeni bir şifre koruma özelliğiyle bulut yedeklemelerinin güvenliğini artırmak için çalıştığı bildiriliyor.


WABetaInfo, geçen yıl devam eden çalışma özelliği hakkında bilgi verdi ve bugün hizmetin iOS ve Android uygulamalarında nasıl sunulabileceğine dair ekran görüntülerini paylaştı.

Ekran görüntülerinden biri, "iCloud Drive yedeklemenize yetkisiz erişimi önlemek için, gelecekteki yedeklemeleri şifrelemek için kullanılacak bir parola belirleyebilirsiniz", diye yazıyor. "Yedeklemeden geri yüklediğinizde bu şifre gerekecektir." Uygulama daha sonra kullanıcıdan telefon numarasını onaylamasını ve en az sekiz karakter uzunluğunda bir şifre seçmesini ister. Başka bir ekran görüntüsü, "WhatsApp'ın unutulan şifreleri kurtarmaya yardımcı olamayacağı" konusunda uyarıyor.
Whatsapp-sifreli-yedekleme

WhatsApp sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş, yani yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görülebilecekleri anlamına gelse de, hizmet bu korumanın Google Drive ve iCloud'da depolanan çevrimiçi yedeklemeleri kapsamadığı konusunda uyarıyor. Bu sunuculara girdikten sonra, yedeklemelerin güvenliği, geçmişte bunları geçerli arama izinleriyle emniyet yetkilileri tarafından erişilebilir hale getiren bulut hizmeti sağlayıcılarının sorumluluğundadır. Yedekleri yalnızca sizin bildiğiniz bir parola ile şifrelemek teorik olarak herhangi birinin yetkiniz olmadan sohbet geçmişinize erişmesini engeller.

Bu özellikle ilgili en son raporlar, WhatsApp?ın itibarı, ana şirket Facebook?ta daha fazla bilgi depolayabileceği korkusunu körükleyen yeni bir gizlilik politikasından darbe aldığında geldi. WhatsApp, yeni politikanın kullanıcıların kişisel mesajlarının güvenliğini etkilemediğinde ısrar etse de, Signal ve Telegram gibi rakip mesajlaşma hizmetleri, kullanıcılar diğer seçenekleri araştırdıkça ilgide bir artış gördü.

WhatsApp, The Verge ile iletişime geçtiğinde habersiz özellik hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak WABetaInfo, resmi hale gelmeden önce ortaya çıkarma özelliklerinin iyi bir geçmişine sahip. Kişileri QR kodlarıyla eklemek veya mesajların resmi duyurularından çok önce kaybolması gibi özellikler tespit edildi.

Tarih:2021-03-08 23:46:22  Hit:218  Ekleyen: indirbak

WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Proteus

Baskı Devre Şema Programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

EBA

android için eba uygulaması

Praat

ses analiz programı

Yandex.Browser

yandex web tarayıcı

Calibre

e-kitap Okuyucu

Canva

ios için görsel tasarım uygulama

Canva

android için görsel tasarım uygu

SnackVideo

eğlenceli video izle yada paylaş

Smule

android için kareoke uygulaması

Teamfight Tactics: LoL Strateji Oyu

android için hayatta kalma oyunu