WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil
WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor

 WhatsApp şifre korumalı sohbet yedeklemeleri üzerinde çalışıyor

WhatsApp'ın, sohbet yedeklemelerini şifreleyerek yalnızca kullanıcı tarafından erişilebilmesini sağlayan yeni bir şifre koruma özelliğiyle bulut yedeklemelerinin güvenliğini artırmak için çalıştığı bildiriliyor.


WABetaInfo, geçen yıl devam eden çalışma özelliği hakkında bilgi verdi ve bugün hizmetin iOS ve Android uygulamalarında nasıl sunulabileceğine dair ekran görüntülerini paylaştı.

Ekran görüntülerinden biri, "iCloud Drive yedeklemenize yetkisiz erişimi önlemek için, gelecekteki yedeklemeleri şifrelemek için kullanılacak bir parola belirleyebilirsiniz", diye yazıyor. "Yedeklemeden geri yüklediğinizde bu şifre gerekecektir." Uygulama daha sonra kullanıcıdan telefon numarasını onaylamasını ve en az sekiz karakter uzunluğunda bir şifre seçmesini ister. Başka bir ekran görüntüsü, "WhatsApp'ın unutulan şifreleri kurtarmaya yardımcı olamayacağı" konusunda uyarıyor.
Whatsapp-sifreli-yedekleme

WhatsApp sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş, yani yalnızca gönderen ve alıcı tarafından görülebilecekleri anlamına gelse de, hizmet bu korumanın Google Drive ve iCloud'da depolanan çevrimiçi yedeklemeleri kapsamadığı konusunda uyarıyor. Bu sunuculara girdikten sonra, yedeklemelerin güvenliği, geçmişte bunları geçerli arama izinleriyle emniyet yetkilileri tarafından erişilebilir hale getiren bulut hizmeti sağlayıcılarının sorumluluğundadır. Yedekleri yalnızca sizin bildiğiniz bir parola ile şifrelemek teorik olarak herhangi birinin yetkiniz olmadan sohbet geçmişinize erişmesini engeller.

Bu özellikle ilgili en son raporlar, WhatsApp?ın itibarı, ana şirket Facebook?ta daha fazla bilgi depolayabileceği korkusunu körükleyen yeni bir gizlilik politikasından darbe aldığında geldi. WhatsApp, yeni politikanın kullanıcıların kişisel mesajlarının güvenliğini etkilemediğinde ısrar etse de, Signal ve Telegram gibi rakip mesajlaşma hizmetleri, kullanıcılar diğer seçenekleri araştırdıkça ilgide bir artış gördü.

WhatsApp, The Verge ile iletişime geçtiğinde habersiz özellik hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak WABetaInfo, resmi hale gelmeden önce ortaya çıkarma özelliklerinin iyi bir geçmişine sahip. Kişileri QR kodlarıyla eklemek veya mesajların resmi duyurularından çok önce kaybolması gibi özellikler tespit edildi.

Tarih:2021-03-08 23:46:22  Hit:405  Ekleyen: indirbak
Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

dcm4che

hastane cd lerini açma

Tavla Plus

ios için online tavla oyunu

Arena of Valor

iphone için online savaş oyunu

Dijital Operatör

turkcell aboneleri için uygulama

Ludo King

ios için popüler çevrimiçi oyun

3D Tuning

araba modifiye ios için

BIGO LIVE - Live Stream

canlı yayın yapma ios için

Signal

ios güvenli sohbet

TikTok

videolu sosyal medya