Türkiyede eSIM hizmetini ilk Vodafone verdi - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil
Türkiyede eSIM hizmetini ilk Vodafone verdi

 Türkiyede eSIM hizmetini ilk Vodafone verdi

Vodafone, Türkiye'deki müşterilerinin eSIM hizmetinden faydalanmaya başlayabildiklerini duyurdu. Şimdilik Apple: IPhone Xs, Xs Max, Xr ,11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE 2020,Samsung: Note20, Note20U, Z Fold2 modellerde hizmet verdiğini bildirdi.Yapılan açıklamalarda hem yeni müşterilerin hem mevcut müşterilerin bu hizmetten yararlanacağı ifade edildi.


eSIM teknolojisinin yakın bir gelecekte tüm Türkiye?de yaygın olarak kullanılması planlanıyor. Tam planlama yapılırken Vodafone, an itibarıyla müşterilerine eSIM sunmaya başladı. Vodafone'un hem faturalı hem de faturasız müşterileri, an itibarıyla eSIM'e geçiş yapabiliyor.

Vodafone tarafından yapılan açıklamalara göre müşteriler, mevcut hatlarını bile eSIM olarak değiştirebilecekler. Ayrıca yeni bir hat satın alan müşterilere de isterlerse eSIM verilecek. Vodafone'a göre uzaktan yönetilebilen ve programlanabilen eSIM'ler, müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy tarafından yapılan açıklamalarda, Vodafone'un dijital bir marka olmayı önemsediği belirtildi. eSIM teknolojisinin müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracağını söyleyen Aksoy, yeni bir devrin başlangıcını yerli üretim dijital sim kartlarla yaptıklarını söyledi. Aksoy'a göre eSIM'ler, BTK düzenlemelerine uygun olarak geliştirilmiş durumda.

eSIM devriyle birlikte fiziksel kartlara duyulan ihtiyaç azalıyor. Ayrıca bu kartların kaybolma ya da çalınma ihtimalleri de ortadan kalkıyor. Herhangi bir donanım parçasına ihtiyaç duymayan bu dijital SIM kartlar, çevre kirliliğinin de önüne geçilmesine yardımcı olmuş oluyorlar. Uzmanlara göre eSIM'lerin en faydalı özelliği, yurt dışı seyahatlerinde tak çıkar yapılmasının önüne geçilmesini sağlıyor oluşu.

Bu arada, Vodafone'un müşterilerine sunduğu eSIM hizmetine geçiş için, ek ücret talep edilmiyor. Andak bu dijital SIM'lerin kullanılabilmesi için, eSIM'i destekleyen bir akıllı telefona sahip olmanız gerekiyor. Vodafone, eSIM destekli akıllı telefon modellerinin sayısı arttıkça, eSIM hizmetinden faydalanacak tüketicilerin sayısının da artacağına inanıyor.

Not:bazı bilgiler webteknodan alıntıdır.

Tarih:2020-10-22 19:04:16  Hit:893  Ekleyen: indirbak
A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü

Tango

android görüntülü sohbet

Halkbank Mobil

android için halkbank uygulaması

OneDrive

Microsoft OnDrive Dosya Paylaşım

Tennis Clash

online tenis oyunu android için

Meitu

android için fotoğraf güzelleşt

Files Go

kolay veri yedekleme android için

#DRIVE

araba yarış oyunu

HelloTalk

android için dil öğrenme