Türk Malı Bilgisayar Geliyor

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  
Türk Malı Bilgisayar Geliyor

 Türk Malı Bilgisayar GeliyorTürkiye’de teknoloji eğitiminde yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla düzenlenen CPU Turkey 2008 yarışmasının ödül töreninde "yerli malı" bir bilgisayar üretileceği duyuruldu.

TÜBİDER (Bilişim Sektörü Derneği), yenilikçilik ve teknik eğitimin Türkiye deki gelişimine destek olmak, gençlerde yaratıcılığı teşvik etmek ve kendilerini göstermeleri için fırsat sağlamak, yenilikçilik ve uzaktan eğitim konularında kamuoyunda bilinç oluşturmak, Türkiye deki yenilikçi ürün geliştirme akademik çabalarını desteklemek amacıyla ‘TÜRKİYE İŞLEMCİSİNİ TASARLIYOR’ başlığıyla düzenlediği İşlemci Birimi (Processor Unit) tasarlama yarışmasının finalistlerini ödüllendirdi.

Yarışma, Sanal İşlemci Tasarımı, FPGA ile Fiziksel İşlemci Tasarımı, Akademik Yenilikçi Gömülü Sistem Tasarımı kategorilerinde düzenlendi.

Avea nın sponsorluğunda, CeBIT Bilişim Eurasia etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen "CPU Turkey 2008" yarışmasının ödül töreniyle finalistler “Bilişim Sektöründe AR-GE ve Yenilikçilik” panelinin ardından düzenlenen törende ödüllerine kavuştu.

"Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor" ana sloganı çerçevesinde hayata geçirilen CPU Turkey 2008 yarışmanın ödül töreninde bir konuşma yapan Avea Ar-Ge Direktörü Fuat Ertüzün, Türkiye’nin geleceği olan gençlerin yanında olduklarını ve özellikle Ar-Ge konularında onların yaratıcıklarını desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

Tamamı “Türk Malı” Bilgisayar Geliyor

Ekim 2007 de başlayan ve Türkiye deki üniversitelerden 103 çalışma grubunun katıldığı yarışmada finale kalan 18 tasarım, uluslararası arenada da ilgi çekmesine paralel olarak, yarışmacı üniversite öğrencilerine yurtdışından iş teklifleri geliyor. Öte yandan gelecek yıl düzenlenecek olan "CPU Turkey 2009" yarışmasına yeni bir kategori daha eklenerek, CPU su, tüm çipleri ve işletim sistemi ile tamamen “Türk malı” olacak bir eğitim dizüstü bilgisayarı tasarlanması planlanıyor.

Tarih:2008-10-11 16:25:03  Hit:1989  Ekleyen: indirbak

Adı   (ali)
Bence geç bile kaldık.
Adı   (savaş çiftçi)
türkiyenin dünyada geçerli birşey yapacağına inanmıyorum yapılanşeyinde dünyada modası geçmiştir bütün yapılan harcamalar boşaEBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

FTP Manager Lite

ücretsiz ftp programı

Tango

android görüntülü sohbet

Game Backup Monitor

oynanan oyunları yedekleme

ManicTime

zaman yönetimi programı

Canlı Maç izle

süper lig özetleri izle

GroupMe

grup sohbet uygulaması

Mackolik

iphone için canlı maç sonuçlar

Everything

hızlı windows gezgini