Toyota, Tesla'yı geçmeyi hedefliyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  konsept
Toyota, Tesla'yı geçmeyi hedefliyor

 Toyota, Tesla'yı geçmeyi hedefliyor

Toyota, Yüksek Teknolojili Otomobil Yazılımında Tesla'yı geçmek için güçlendiriyor.

Toyota Motor Corporation, Amerikalı bir Silikon Vadisi robotikçisiyle çalışmalarını sürüdürmenin yanında Tesla Inc.'inkine karşı çıkacak bir işletim sistemi geliştiriyor.

toyota

Amerikalı bir robotikçi ve Toyota'nın yeni teknoloji araştırma kolu Woven Planet Holdings'in İcra Kurulu Başkanı James J. Kuffner Jr., yeni özelliklerin bir otomobilin mevcut donanımına havadan ve yeni özelliklerin kurulmasına izin veren Arene adlı bir sistem üzerinde çalışıyor. geliştiricilerin yazılım oluşturması için bir platform sağlar. Kuffner, eski bir Google mühendisidir.

Bir arabanın işletim sisteminin kablosuz güncellemeleri söz konusu olduğunda, Tesla zaten büyük oyuncu. İşletim sistemi, frenlemeden Wi-Fi'ye, kilitlemeye ve ışıklara kadar her şeyi kontrol eder. Amerikan Elektrikli Araçlar üreticisi, 2012'den beri EV'nin pil serisini ve otonom işlevlerini güncellemeler yoluyla uzaktan yükseltiyor. Geçen hafta bir kazanç çağrısında, CEO Elon Musk, Tesla'nın yazılım yeteneklerini üçüncü taraflara lisanslamak istediğini ve şimdiden Original ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Ekipman Üreticileri (OEM'ler).

Bloomberg'e göre, Toyota'nın dijital faaliyetlerinden sorumlu olan Kuffner geçen Cuma günü yaptığı açıklamada, "Pek çok seçenek var, bu iyi bir şey" dedi. Toyota'nın Tesla'nın işletim sistemlerini lisanslamakla ilgilenip ilgilenmediği sorulduğunda, "Pek çok farklı donanım türünde çalışabilen rekabetçi bir ürünümüz var, bu yüzden belki gelecekte Arene Tesla donanımı üzerinde çalışabilir" dedi.

 

 

2020 yılında dünyanın en çok satan otomobil üreticisi olarak Alman otomobil üreticisi Volkswagen AG'yi geride bırakan Toyota, teknoloji ve otomobiller arasındaki hatlar gittikçe zayıfladıkça tüm eski otomobil üreticileriyle aynı zorluklarla yüzleşiyor. Makine mühendisliği ve donanım eski otomobil üreticileri için en önemli unsurlar olsa da, akıllı ve bağlantılı mobilitenin yeni alanlarına milyarlarca dolar pompalayan Alphabet Inc., Amazon.com Inc. ve Baidu Inc. Şirketler arasındaki bağlar sıradan hale geliyor.

Bazı tahminlere göre, geleneksel otomobil üreticilerinin bir arabanın haritalarını ve eğlence sistemlerini iyileştirmenin ötesine geçen Tesla'lar gibi kablosuz güncellemeleri sunması yaklaşık üç ila beş yıl sürebilir. Ve yazılım geliştirmenin yeni alanına geçmek de maliyetli, bu nedenle küresel otomobil üreticilerinin Ar-Ge bütçeleri son on yılda kabaca iki katına çıktı.

Woven Planet'in yaratılışı, bir dereceye kadar, Toyota'nın ters yönde hareketine işaret etti ve teknoloji devlerini kendi oyunlarında alt edebileceğine dair iddiaya girdi. Ocak ayında, Woven Planet, Toyota tarafından 2018'de kurulan ve 300 milyar yen (2,9 milyar dolar) tutarında finanse edilen bir teknoloji araştırma şirketinden yaratıldı. Erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yapacak 800 milyon dolarlık bir fon, birkaç yan kuruluşundan biridir.

Geçen yılın Haziran ayında, Google'ın kendi kendine giden arabalarını yapan ilk mühendislik ekibinin bir parçası olan Kuffner, Toyota'nın teknoloji uzmanının yazılım geliştirmesine liderlik etme yeteneğini üstlendiği bahsi vurgulayarak Japon otomobil üreticisinin yönetim kuruluna getirildi.

 

Tarih:2021-02-04 14:57:41  Hit:260  Ekleyen: indirbak

Toyota, Tesla'yı geçmeyi hedefliyor Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

dcm4che

hastane cd lerini açma

EBA

iphone için eba uygulaması

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

YouCam Makeup

ios makyaj uygulaması

Morhipo

online alışveriş sitesi

LetsView

Ücretsiz Kablosuz Ekran Yansıtma

TeamTalk

video konferans sistemi

ZBrush

3d modelleme

DAEMON Tools Lite

iso kalıp okuma programı

SSD Fresh

ssd harddisk performans programı

Miraculous Ladybug

uğur böceği bayan oyunu