Şike FIFA 12 ye de girdi

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Oyun
Şike FIFA 12 ye de girdi

 Şike FIFA 12 ye de girdi

Oyun tutkunlarının favorilerinden FIFA 12’de Türkiye’den sadece Galatasaray’ın yer aldığı,  Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın ise ‘şike’ iddiaları üzerine oyundan çıkarıldığı öne sürüldü. Futbol tutkunlarını bilgisayar ve konsol başına kilitleyen FIFA 11’in yerine geliştirilen FIFA 12’nin demo sürümü yayınlandı.

Vatan gazetesinin haberine göre, dünya üzerindeki belli başlı futbol liglerini barındıran ve birçok takımla oynama fırsatı sunan FIFA serisinde bu yıl Türkiye Spor Toto Ligi yer almıyor. Oyunda, Türkiye’yi temsil eden tek takım ise, “Dünya Takımları” kategorisinde yer alan Galatasaray. Galatasaray ile birlikte aynı bölümde oyun tutkunları Panathinaikos, Boca Juniors ve Kaizer Chiefs gibi takımları da seçebilecek. Ulusal takımlar kategorisinde ise Türkiye tam kadrosuyla oyun tutkunlarının parmaklarının ucunda.

FIFA’nın bu hamlesinin arkasında ise futbol federasyonunun kararı yer alıyor. Daha önce Futbol Federasyonu, FIFA serisinin üreticisi EA Sports ile sezon öncesinde ligin lisans anlaşmasını yapıyordu. Futbol Federasyonu’nun yönetimi yaz döneminde değişince, yeni yönetim oyun şirketlerine takımlarla tek tek anlaşmaları gerektiğini belirtti. Son anda alınan bu kararla birlikte 18 takımla kısa sürede görüşmek istemeyen EA Sports, Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe ile görüştü. Ortaya atılan bir iddiaya göre, şirket şike soruşturması nedeniyle Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye ilettikleri teklifi geri çekti. Sonuçta Türkiye’den sadece Galatasaray ile anlaşma sağlandı.

Tarih:2011-10-22 20:19:49  Hit:777  Ekleyen: indirbak
EBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

FurMark

ekran kartı test programı

IDM: Free Video Movie Music

android için dosya indirme uygulam

PlayClaw

Ekranınızdaki oyun bindirmeleri

Handy Backup

otomatik yedekleme programı

Aptoide

android uygulama indirme mağazası

Among Us

android için katil bulma oyunu

Tango

android görüntülü sohbet

Ablo

Dünya çapında arkadaş edinme