Pardus yenilendi

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Program
Pardus yenilendi

 Pardus yenilendi

Milli işletim sistemimiz Pardus'a yeni güncellemeler geldi. Yenilenen Pardus'ta masaüstü ortamı olarak XFCE 4.12 tercih edildi.


TÜBİTAK'ın geliştirdiği ve tek yerli işletim sistemimiz olan Pardus yenilendi. Yeni gelen güncelleme ve hata azaltıcı sürüm 17.0, Pardus'un resmi sitesinde yayınlandı. Yeni sürüm ile daha düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan Pardus, görsel olarak da güncellendi.

Pardus, Linux çekirdeği tabanlı çalıştığı için aslında tam olarak yerli demek yanlış belki. Sadece Linux çekirdeklerinde yapılan değişiklikler ile Linux'a benzeyen ama ondan farklı bir işletim sistemi haline geliyor. Linux Çekirdeği 4.9.0 güncellemesiyle kendini de güncelleyen sistem, Firefox, LibreOffice, Thunderbird, VLC Media Player gibi uygulamalarda da sorunsuz destek veriyor. İşte o programların desteklenen sürümleri:

  • Firefox 52.2
  • VLC Media Player 2.2.6
  • LibreOffice 5.2.7
  • Thunderbird 45.8.0
  • OpenJDK 8 Java RE
Sistem yeni gelen güncelleme tlp yazılım türlerini desteklediğiniden dolayı, laptoplarda pil ömrü süresini arttırıyor ve pil ömrü arttırıcı programlara da destek sunabiliyor. Paket iyileştirmelerinde ise Debian tabanlı çalışıyor. Debian sayesinde daha güvenilir ve hızlı çalıştığı da iddia ediliyor.
Pardus 17.0'ın desteklediği ağ üzerinden kurulum özelliği ile birden fazla cihaza, bu cihazların bulunduğu kurum veya kuruluşlara aynı anda kurulum yapılabiliyor. Yani zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlayabiliyorsunuz.

Türk işletim sistemi Tübitak destekli Türk işletim sistemi,Fatih projesiyle kendini daha da çok geliştirdi. artık ev kullanıcıları hedefliyor. kullanımı çok kolaylaştı.

Tarih:2017-07-05 22:27:06  Hit:1005  Ekleyen: indirbak
EBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

HD Camera

kaliteli fotoğraf ve video çekim

My Talking Tom Friends

tom ve arkadaşları oyunu

CommView

ağ trafiğini takip programı

Karaoke

Karaoke Programı -Ücretsiz

RULES OF SURVIVAL

android için online savaş oyunu

Lingvist

android için yabancı dil öğrenm

LivU

canlı sohbet uygulaması android i

GeoZilla - Find My Family

Ailenizin GPS koordinatlarını tak