Türk Kaşif logo Türk Kaşif 1.0.0.0

kasif.zip
9 MB

Dil tr

lisans:  Deneme Sürümü

Türk Kaşif Programı; Türkçemizin, günlük konuşmalarımızda daha etkin daha doğru ve daha yerinde kullanımına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Program 4 bölümden oluşmuştur:

1- Sözlük : Programın temelini oluşturmuştur. Yaklaşık 64.000 Türkçe kelime ve bu kelimelere karşılık gelen 94.000 civarındaki anlamı içeren zengin bir veritabanına sahiptir.

İster bir web sayfası olsun, ister Microsoft Word veya başka herhangi bir doküman olsun içerisinde anlamını bilmediğiniz kelimelerin açıklamasını öğrenmek artık çok kolay.... Yapmanız gereken farenizin imlecini ilgili kelimenin üstüne getirip sizin belirlediğiniz tuş kombinasyonunu kullanmak. Ne büyük kolaylık!

2- Bin Kelime Bin İşlem : TRT nin ömrü çeyrek yüzyılı aşan yarışma programı olan Bir Kelime Bir İşlem in bir benzeri. Rastgele üretilen kelime ve işlem sorularının mümkün olan bütün çözümlerini sunabilmektedir.

3- Parola-Passa : Özel televizyonlarda yayınlanan Passaparola Yarışma programının bir benzeri olan bu bölümde; sözlük veritabanında yer alan kelimelerin, harf çemberinde belirlenen harflere uygun soruya göre cevaplanması mantığına dayanmaktadır. Soru olarak gelmesini istemediğiniz kelimeleri programın Sözlük bölümünde ayarlamanız mümkün kılınmıştır.

4- Bulmaca Asistanı : Bu bölüm Kare Bulmaca meraklıları için tasarlanmıştır.

1- Anlamdan kelimeye ulaşabilme;
2- Harflerden kelimeye ulaşabilme, olmak üzere iki türlü arama yöntemi bulunmaktadır.ClickIVO

ClickIVO

çeviri programı

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü