Lazarus logo Lazarus 2.0.0

2.0.0-fpc-3.0.4-win32.exe

Dil en

lisans:  Ücretsiz

Lazarus, FreePascal Compiler için bağımsız grafik ve konsol uygulamalarının oluşturulmasını destekleyen çok platformlu, zengin özellikli bir programlama ortamıdır. 32 Bit için de mevcut.

Ücretsiz Pascal Linux, Win32, OS / 2, 68K ve daha fazlası üzerinde çalışabilen bir derleyicidir. OOP (nesne yönelimli programlama) olan Delphi sözdizimini anlayabilmek ve derleyebilmek için tasarlanmıştır.

Lazarus, eksik yapbozun bir parçası olup, Delphi benzeri programları birden fazla platformda geliştirmenize olanak tanır. Bir zamanlar herhangi bir yerde çalışan bir yazı olmaya çalışan Java'nın aksine, Lazarus ve Free Pascal herhangi bir yerde bir kez yazmayı hedefliyor. Aynı derleyici yukarıdaki tüm platformlarda mevcut olduğundan, farklı platformlar için aynı ürünleri üretmek için herhangi bir kodlama yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Lazarus, kullanıcıyı birçok platformda grafiksel kullanıcı arayüzleri (GUI) ve komut satırı tabanlı uygulamalar oluşturma konusunda desteklemektedir. Eldeki tüm programlama görevlerinin taleplerini karşılayacaktır.
Lazarus Lazarus Lazarus


mikroC PRO for PIC

mikroC PRO for PIC

gelişmiş pic programlama
Thonny

Thonny

python öğrenme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Truecaller

ios arayan numara kime ait

General Mobile Discovery FM Radyo

android internetsiz radyo programı

Scope

ios canlı yayın yapma