KiCad logo KiCad 5.1.10.1

kicad-5.1.10_1-x86_64.exe
1.2 GB

Dil en

lisans:  Ücretsiz

KiCad, elektronik devre şemaları ve çok katmanlı baskılı devre kartları (PCB'ler) tasarlamak için araçlar içeren ücretsiz bir EDA (Elektronik Tasarım Otomasyonu) yazılım paketidir.

Paket, açık kaynak temelinde geliştirilmiştir, KiCad'in ilk yaratıcısı, elektrik mühendisliği ve görüntü işleme ile ilgilenen Fransız bilim adamı Jean-Pierre Charras'tır. Paket şu araçları içerir: şematik düzenleyici, PCB düzenleyici, elektronik bileşenler için mahfazalar atama uygulaması, Gerber dosya görüntüleyici, panolarda grafik öğeleri oluşturma uygulaması ve bir PCB hesap makinesi. Paketin tüm unsurları KiCad uygulaması tarafından yönetilir.

Paket, KiCad'in birçok işletim sisteminde (Windows, Linux, Mac OS X, Solaris, Free BSD) çalışmasını sağlayan wxWidgets kitaplığına dayanmaktadır. 3D tasarım için, ayrı olarak kurulması gereken Wings 3D modelleyici kullanılır. Paket, şemalar ve PCB'ler için kapsamlı öğe kitaplıkları ve baskılar (ayak izleri olarak adlandırılır) içerir. Arama işlevine ve bunları düzenleme olanağına sahip bir kütüphane yöneticisi var. Birçok PCB ayak izinin 3 boyutlu modelleri vardır. Tüm kitaplık öğeleri düz metin ASCII dosyalarına kaydedilir, bu nedenle kitaplıklar birçok farklı yolla oluşturulabilir. Projeler doğrudan KiCad ile arşivlenebilir ve paketten çıkarılabilir, ZIP dosyaları desteklenir.

KiCad KiCad KiCad


Kodu Game Lab

Kodu Game Lab

kolay oyun programlama
Scratch

Scratch

eğlenerek programlama öğrenme
Thonny

Thonny

python öğrenme programı
mBlock

mBlock

blok tabanlı arduino programlama
mikroC PRO for PIC

mikroC PRO for PIC

gelişmiş pic programlama

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

gedex

özel eğitim için interaktif uygu

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Smart IPTV

android için IPTV izleme

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü