Hasenat logo Hasenat 3.1

Hasenat31Kur.rar
43.7 MB

Dil tr

lisans:  Ücretsiz

Mükemmel bir Kur an-ı Kerim araştırma ve inceleme programı. Arapça metin, 22 meal, 4 fihrist. Arapça ve Türkçe gelişmiş arama seçenekleri, ayetleri derleme ve sonradan okuma, metin editörü, alfabetik sıralama, kullanıcı tarafından belirlenebilir renklendirme, geliştirilmiş program özellikleri.Kur an-ı Kerim, sıradan bir Kitap olmadığı için, onu üslup ve muhteva olarak başka bir dile tam olarak aktarmak, Yüce Allah ın dilemesi müstesna imkânsızdır. İşte bu sebeple meallerde, meal yazarına bağlı olarak anlam ve kelime seçimi farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Ancak Kur an ı anlamak, dini kaynağından öğrenmek, bir ihtiyaç olması hasebiyle, meal de kaçınılmaz bir gerekliliktir.

İşte Hasenat programı, Kur an a gönül vermiş ve Kur an ı kendi dilinde anlamak isteyen insanlara, Yüce Allah ın muradını daha açık kavrama imkânı sunabilmek gayesiyle ortaya çıkmıştır. Farklı yazarlara ait geniş Türkçe Kuran meali içeriğiyle, mealleri alt alta sıralayarak, Kuran-ı Kerim i birçok mealden takip etme imkânı vermektedir. Gelişmiş arama seçenekleri sayesinde, Arapça Kuran-ı Kerim metninde ve Türkçe mealler içinde detaylı aramalar yapmak mümkündür.

Hasenat, Kur an-ı Kerim in daha net anlaşılması ve vahyin daha güçlü kavranması amacıyla, geniş imkânları ve gelişmeye olan elverişliliğiyle bilgi işlem teknolojisini Kur an ın hizmetine sunmuştur. İnşaallah bu hizmet zaman içerisinde gelişerek devam edecektir.

2.1 sürümünde eklenenler (Bu sürümde eklenenler)
Yeni fonta geçilerek daha güzel Arapça metin görünümü sağlandı. Arapça metindeki şedde altındaki kesre, alışılmış Türk sistemine göre harfin altına alındı. Bazı mealler çıkarıldı. Muhammed Esed meali ve Yeni Diyanet meali programa eklendi.

Programda Yer alan mealler:
Diyanet (yeni), Diyanet Vakfı, Elmalılı Orijinal, Elmalılı Sadeleştirilmiş1, Elmalılı Sadeleştirilmiş2, Ömer Nasuhi Bilmen, Süleyman Ateş, Ali Bulaç, Muhammed Esed, Yaşar Nuri Öztürk, Suat Yıldırım, Tefhimul Kuran, Fizilalil Kuran, Abdulbaki Gölpınarlı, Hasan Serhat Yeter, Adem Uğur, Gültekin Onan, Şaban Piriş, Abdullah Yusuf Ali (İngilizce), Muhammed Marmaduke Pickthall (İngilizce)

Programın diğer tüm özelliklerinin resimli olarak anlatıldığı ve yardım sayfası olan bölümüne gitmek için buraya tıklayınız.

Not:Bu program tamamen ücretsizdir ve özgürce kopyalanabilir, dağıtılabilir.İqra İslam Ansiklopedisi

İqra İslam Ansiklopedisi

islam ansiklopedisi
Vakitler

Vakitler

islam ansiklopedisi
Veda Hutbesi

Veda Hutbesi

islam ansiklopedisi
CepVakit

CepVakit

islam ansiklopedisi
Accurate Time

Accurate Time

otomatik ezan okuma

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

gedex

özel eğitim için interaktif uygu

Smart IPTV

android için IPTV izleme

Brawl Stars

ios için savaş oyunu

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü