DOSBox indir DOSBox 0.74

download
1.2 MB
Dil en
lisans:  Açık Kaynak Kod
DOSBox programı Windows işletim sistemi üzerinde düzgün olarak çalışmayan DOS oyun ve programlarını sorunsuz çalıştırmamızı sağlayan en iyi emülatör yani uyarlayıcı programdır. Programı indirmeden önce bilgisayarımızda birkaç klasör oluşturmamız gerekiyor. Sabit diskimiz(HDD) üzerine, ki bu genelde C: olur, "DOS" adında bir klasör oluşturuyoruz. Bu klasörün içine de "Oyunlar" adında başka bir klasör oluşturuyoruz. Şimdi DOSBox programını indıriniz

Dosyanın indirilmesi tamamlandıktan sonra programı çalıştırıyorsunuz ve kurulacak yer olarak C:DOS klasörünü seçiyorsunuz. Programın kurulumu tamamlandıktan sonra küçük bir ayar yapmamız gerekiyor. Başlat menüsünden DOSBox'ı bulup, içindeki "DOSBox.conf" dosyasını çalıştırıyoruz. Direkt çalışmazsa bu dosyayı NotePad programıyla çalıştırabilirsiniz. Dosyanın en altında "# Lines in this section will be run at startup." yazan satırın altına aşağıdaki satırları ekleyin:

mount C C:DOSOyunlar
mount E E: -t cdrom
C:
CLS

Daha sonra dosyayı kaydederek kapatıyorsunuz. Artık DOSBox çalışmaya hazır. Sitemizden indirdiğimiz herhangi eski bir dos oyunun dosyasını C:DOSOyunlar klasörünün içine açın. Artık oyunları oynayabilirsiniz.


Etiketler: dosbox 0.74 çok yavas , DOSBox DOS Emulator , dosbox 0.74 download gezginler

DOSBox Ali BAYIR
DOSBox indir
Program Görselleri


Mailim Görünsün

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

IPTV

android için tv izleme

EBA

android için eba uygulaması

SABOTAJ

online savaş oyunu