DOSBox logo DOSBox 0.74

download
1.2 MB

Dil en

lisans:  Açık Kaynak Kod

DOSBox programı Windows işletim sistemi üzerinde düzgün olarak çalışmayan DOS oyun ve programlarını sorunsuz çalıştırmamızı sağlayan en iyi emülatör yani uyarlayıcı programdır. Programı indirmeden önce bilgisayarımızda birkaç klasör oluşturmamız gerekiyor. Sabit diskimiz(HDD) üzerine, ki bu genelde C: olur, "DOS" adında bir klasör oluşturuyoruz. Bu klasörün içine de "Oyunlar" adında başka bir klasör oluşturuyoruz. Şimdi DOSBox programını indıriniz

Dosyanın indirilmesi tamamlandıktan sonra programı çalıştırıyorsunuz ve kurulacak yer olarak C:DOS klasörünü seçiyorsunuz. Programın kurulumu tamamlandıktan sonra küçük bir ayar yapmamız gerekiyor. Başlat menüsünden DOSBox'ı bulup, içindeki "DOSBox.conf" dosyasını çalıştırıyoruz. Direkt çalışmazsa bu dosyayı NotePad programıyla çalıştırabilirsiniz. Dosyanın en altında "# Lines in this section will be run at startup." yazan satırın altına aşağıdaki satırları ekleyin:

mount C C:DOSOyunlar
mount E E: -t cdrom
C:
CLS

Daha sonra dosyayı kaydederek kapatıyorsunuz. Artık DOSBox çalışmaya hazır. Sitemizden indirdiğimiz herhangi eski bir dos oyunun dosyasını C:DOSOyunlar klasörünün içine açın. Artık oyunları oynayabilirsiniz.

DOSBox DOSBox Resimli Anlatim DOSBox Resimli Anlatim


Waseor Coğrafya

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu
TLauncher

TLauncher

Bilgisayarda Minecraft oynama progr
MAME32 Plus!

MAME32 Plus!

NeoGeo oyun emilatörü
Sven Zwo XL

Sven Zwo XL

koyunları mutlu etme oyunu
SUPER DX-Ball

SUPER DX-Ball

top ile vurmaca

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü