CleanNS logo CleanNS 4.5

cleanns.exe
432 KB

Dil en

lisans:  Ücretsiz

CleanNS, Proland Software adlı internet güvenlik firması tarafından hazırlanmış bir virüs temizleme aracıdır. CleanNS, Netsky adlı internet solucanını ve çeşitlerini tanımlayıp temizlemeye yarayan küçük boyutlu bir yazılımdır.

Netsky elektronik postalar aracılığı ile kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşan ve günümüze değin bireysel ve kurumsal bilgisayarlara büyük zararlar vermiş bir solucandır. İlk çıktığı günden beri birçok çeşidi türemiştir ve sistemlere zarar vermeye devam etmektedir. Bu zararlı aracın izlediği yol şudur; bir e-posta ile sisteme bulaştıktan sonra e-posta adresinizdeki tüm kişilere sizin adınıza sahte e-postalar gönderir. E-posta gönderdiğiniz kişilerde size güvendiğinden tereddütsüz e-postalarını açarlarsa solucan o sisteme de bulaşır. Bu durum zincirleme biçimde devam eder ve önüne geçilemez.

İşte CleanNS adlı bu ücretsiz araç sisteminizde Netsky ya da türevi bir zararlı olup olmadığını inceler ve eğer varsa bu zararlıyı sisteminizden temizler. Kullanımı da oldukça kolaydır. cleanns.exe uygulamasını bilgisayarınıza indirip çalıştırın ve ardından "Scan"(Tara) düğmesine basın. Gerisi CleanNS ye kalıyor.CCleaner

CCleaner

Sistem Temizleme Programı.
RAV AntiVirus Desktop

RAV AntiVirus Desktop

Sistem Temizleme Programı.
Rising Antivirus Free Edition

Rising Antivirus Free Edition

ücretsiz antivirüs
Microsoft Safety Scanner

Microsoft Safety Scanner

kötü amaçlı yazılım kaldırma
Amiti Antivirus

Amiti Antivirus

ücretsiz antivirüs programı

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü