Alpine Linux logo Alpine Linux 3.13.2

e-standard-3.13.2-x86.iso
133 MB

Dil en

lisans:  Ücretsiz

Alpine Linux, güvenlik, basitlik ve kaynak verimliliğini dikkat eden uzman kullanıcılar için tasarlanmış bağımsız, genel amaçlı bir Linux dağıtımıdır.

Alpine Linux, musl libc ve busybox üzerine inşa edilmiştir. Bu, onu geleneksel GNU / Linux dağıtımlarından daha küçük ve daha verimli hale getirir. Bir konteyner en fazla 8 MB gerektirir ve diske minimum kurulum yaklaşık 130 MB depolama alanı gerektirir. Yalnızca tam teşekküllü bir Linux ortamı elde etmekle kalmaz, aynı zamanda depodan geniş bir paket yelpazesi elde edersiniz.

İkili paketler inceltilir ve bölünür, bu da size ne yüklediğiniz üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve bu da ortamınızı olabildiğince küçük ve verimli tutar.

Alpine Linux, yolunuzdan çekilmeye çalışacak basit bir dağıtımdır. Apk adlı kendi paket yöneticisini, OpenRC başlatma sistemini, komut dosyasıyla çalışan kurulumları kullanır ve işte bu kadar! Bu size tüm gürültü olmadan basit, kristal berraklığında bir Linux ortamı sağlar. Daha sonra bunun üzerine sadece projeniz için ihtiyaç duyduğunuz paketleri ekleyebilirsiniz, yani ister bir ev PVR'si, ister bir iSCSI depolama denetleyicisi, çok ince bir posta sunucusu konteyneri veya çok sağlam bir yerleşik anahtar oluşturun, başka hiçbir şey olmayacak birşeyin önüne geçmek.
Alpine Linux


Brasero

Brasero

linux için cd dvd yazma
Slax

Slax

küçük boyutlu işletim sistemi
K3b

K3b

linux için cd yazma programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

dcm4che

hastane cd lerini açma