Alpine Linux indir Alpine Linux 3.13.2

e-standard-3.13.2-x86.iso
133 MB
Dil en
lisans:  Ücretsiz
Alpine Linux, güvenlik, basitlik ve kaynak verimliliğini dikkat eden uzman kullanıcılar için tasarlanmış bağımsız, genel amaçlı bir Linux dağıtımıdır.

Alpine Linux, musl libc ve busybox üzerine inşa edilmiştir. Bu, onu geleneksel GNU / Linux dağıtımlarından daha küçük ve daha verimli hale getirir. Bir konteyner en fazla 8 MB gerektirir ve diske minimum kurulum yaklaşık 130 MB depolama alanı gerektirir. Yalnızca tam teşekküllü bir Linux ortamı elde etmekle kalmaz, aynı zamanda depodan geniş bir paket yelpazesi elde edersiniz.

İkili paketler inceltilir ve bölünür, bu da size ne yüklediğiniz üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve bu da ortamınızı olabildiğince küçük ve verimli tutar.

Alpine Linux, yolunuzdan çekilmeye çalışacak basit bir dağıtımdır. Apk adlı kendi paket yöneticisini, OpenRC başlatma sistemini, komut dosyasıyla çalışan kurulumları kullanır ve işte bu kadar! Bu size tüm gürültü olmadan basit, kristal berraklığında bir Linux ortamı sağlar. Daha sonra bunun üzerine sadece projeniz için ihtiyaç duyduğunuz paketleri ekleyebilirsiniz, yani ister bir ev PVR'si, ister bir iSCSI depolama denetleyicisi, çok ince bir posta sunucusu konteyneri veya çok sağlam bir yerleşik anahtar oluşturun, başka hiçbir şey olmayacak birşeyin önüne geçmek.
Etiketler: Alpine Linux indir , basit güvenli hızlı linux işletim sistemi

Alpine Linux Development Team indir Bak
Alpine Linux indir
Program Görselleri


Mailim Görünsün

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

IPTV

android için tv izleme

EBA

android için eba uygulaması

SABOTAJ

online savaş oyunu