7-Zip logo 7-Zip 19.00

Dil en

lisans:  Açık Kaynak Kod

7-Zip kullanıcıya yüksek oranda sıkıştırma desteği sunan gelişmiş bir dosya sıkıştırıcısı ve açıcısıdır. Yenilenmiş 7z biçimi ZIP arşivlerine göre %30-50 daha fazla sıkıştırma yapabilmektedir. 7-Zip diğer programlara rakip olabilecek ölçüde iyi çalışmaktadır. Programı yüklediğinizde otomatik olarak Türkçe oluyor.

Özellikler :# LZMA sıkıştırması ile yüksek sıkıştırma yüzdesine sahip yeni 7z biçimi.# GNU LGPL kullanım sözleşmesi altında dağıtılan özgür yazılım# Bilinen biçimler : 7z, ZIP, CAB, RAR, ARJ, LZH, GZIP, BZIP2, Z, TAR, CPIO, RPM ve DEB.# ZIP ve GZIP biçimlerinde, PKZip ve WinZip in sağladığı sıkıştırma yüzdelerinden %2-10 daha iyi oranlar# 7z biçimi için kendisi çıkartan (SFX) arşiv kabiliyeti# Windows kabuğu ile bütünleşik# Güçlü Dosya Yöneticisi# Komut satırından etkin kullanım# FAR Yöneticisi için eklenti# 57 dilde yerelleştirme

Yenilikler :# Köklü program kodu değişiklikleri# Yenilenmiş çoklu dosya açabilme desteği# Yenilenmiş komut satırı özellikleri# Yenilenmiş arabirim# Kullanımda olan dosyaları sıkıştırırken görmezden gelebilme# Özel işaretli adlara sahip dosyalar ile çalışabilme# Şifreli başlıklı RAR dosyaları desteği# Yenilenmiş dosya yöneticisi# 5 yeni dil seçeneği# Z formatını destekleme (sadece o formatı açabiliyor.)# ISO dosyalarını da açabilme özelliği getirilmiş.# Dosya düzenleme ve arşiv özelliği yenilenmiş bulunan hatalar giderilmiştir.# CHM ve LZH format desteği eklenmiştir.# Büyük sayfaları seçerken oluşan hata giderildi.# Windows 95 desteği geliştirildi.# ISO ve NSIS desteği eklendi.# Hız optimizasyonu yapıldı.

7-Zip  7z sıkıştırma programı


Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Password Cracker

Password Cracker

yıldız şeklindeki şifreleri gö
Print Conductor

Print Conductor

çoklu belge yazdırma
Acronis Recovery Expert

Acronis Recovery Expert

çoklu belge yazdırma
Excel Password Remover

Excel Password Remover

excel şifre kırma programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

dcm4che

hastane cd lerini açma