Ölümsüzlük var mı

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  bilisim
Ölümsüzlük var mı

Ölümsüzlük var mı

Dünya?nın en küçük ve en dayanıklı canlısı olan ve tatlı su yada tuzlu suda yaşayabilen canlılar tespit edildi. BBC bilim ve teknoloji haberleri departmanının haberine göre Tardigade ya da Su Ayıları adı verilen bu hayvanlar ölümsüz. Bilim adamları bu hayvancıkların ölümsüzlüğün sırrını taşıdığna inanıyorlar.Ölümsüz derken aslında ölüp ölüp tekrar dirilmek gibi bir özelliğe sahipler. Dünyadaki tatlı ya da tuzlu her su damlasının içinde yaşayan Tardigade canlıları kaynayan, radyasyona tabi tutulmuş ya da uzayda kendi başına donmuş halde dolaşan su damlarının içinde bile yaşayabiliyor. -200° dereceye dayanabilen yapısıyla soğu saon drece dyanıklı olan tardigade canlıları, suyun kaynama noktasının çok üzerinde olan 150° derecede de ölmüyorlar. Bu hayvanın öldü sanıldığı anlarda ise bir damla suya değmesi, tekrar hayata dönmesine sebep oluyor.

İngiltere?de laboratuvar ortamlarında incelemeye alınan bu hayvancığın bünyesinde bulunan DNA destekleyici bir protein hücresi sayesinde bu kadar güçlü olduğu düşünülüyor. Bu protein hücresi hayvancığı bir yorgan gibi kaplıyor ve tüm dış etkenlerden koruyor.


Tardigade hayvancığının ilerleyen zamanlarda insan hücrelerini koruyabilecek sırlar barındırdığını düşünen bilim insanları ölüm, hastalık, yaşlılık ve kanser gibi birçok bilinmeyenin çaresinin bu hayvancıkta olduğunu iddia ediyorlar.

Tarih:2016-09-24 09:35:14  Hit:1058  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

DragonVillage

android için ejderha yönetme

Clash of Kings

android kale savunması

FaceApp

android için yüz değiştirme

Tales of Wind

arkadaş edin onlarla düşmanlara

MuseScore

müzik ve notasını bul çal

Tantan

android için arkadaş bulma

3D Tuning

android araç motifiye

Glovo

sipariş teslimat uygulaması