Ölümsüzlük var mı - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  bilisim
Ölümsüzlük var mı

 Ölümsüzlük var mı

Dünya?nın en küçük ve en dayanıklı canlısı olan ve tatlı su yada tuzlu suda yaşayabilen canlılar tespit edildi. BBC bilim ve teknoloji haberleri departmanının haberine göre Tardigade ya da Su Ayıları adı verilen bu hayvanlar ölümsüz. Bilim adamları bu hayvancıkların ölümsüzlüğün sırrını taşıdığna inanıyorlar.Ölümsüz derken aslında ölüp ölüp tekrar dirilmek gibi bir özelliğe sahipler. Dünyadaki tatlı ya da tuzlu her su damlasının içinde yaşayan Tardigade canlıları kaynayan, radyasyona tabi tutulmuş ya da uzayda kendi başına donmuş halde dolaşan su damlarının içinde bile yaşayabiliyor. -200° dereceye dayanabilen yapısıyla soğu saon drece dyanıklı olan tardigade canlıları, suyun kaynama noktasının çok üzerinde olan 150° derecede de ölmüyorlar. Bu hayvanın öldü sanıldığı anlarda ise bir damla suya değmesi, tekrar hayata dönmesine sebep oluyor.

İngiltere?de laboratuvar ortamlarında incelemeye alınan bu hayvancığın bünyesinde bulunan DNA destekleyici bir protein hücresi sayesinde bu kadar güçlü olduğu düşünülüyor. Bu protein hücresi hayvancığı bir yorgan gibi kaplıyor ve tüm dış etkenlerden koruyor.


Tardigade hayvancığının ilerleyen zamanlarda insan hücrelerini koruyabilecek sırlar barındırdığını düşünen bilim insanları ölüm, hastalık, yaşlılık ve kanser gibi birçok bilinmeyenin çaresinin bu hayvancıkta olduğunu iddia ediyorlar.

Tarih:2016-09-24 09:35:14  Hit:1210  Ekleyen: indirbak

Ölümsüzlük var mı Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Proteus

Baskı Devre Şema Programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

LastPass

şifre yönetimi

BATExpert

batarya durumu

Ventoy

usb iso boot programı

SoundSwitch

bilgisayarda ses cihazlarını yön

Hills of Steel

android için tank oyunu

Kafa Topu 2

android için online kafa topu oyun

SuperSport

canlı maç android için

Beat.ly - Music Video Maker with Ef

android için Efektli Müzik Video