Ölümsüzlük var mı

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  bilisim
Ölümsüzlük var mı

 Ölümsüzlük var mı

Dünya?nın en küçük ve en dayanıklı canlısı olan ve tatlı su yada tuzlu suda yaşayabilen canlılar tespit edildi. BBC bilim ve teknoloji haberleri departmanının haberine göre Tardigade ya da Su Ayıları adı verilen bu hayvanlar ölümsüz. Bilim adamları bu hayvancıkların ölümsüzlüğün sırrını taşıdığna inanıyorlar.Ölümsüz derken aslında ölüp ölüp tekrar dirilmek gibi bir özelliğe sahipler. Dünyadaki tatlı ya da tuzlu her su damlasının içinde yaşayan Tardigade canlıları kaynayan, radyasyona tabi tutulmuş ya da uzayda kendi başına donmuş halde dolaşan su damlarının içinde bile yaşayabiliyor. -200° dereceye dayanabilen yapısıyla soğu saon drece dyanıklı olan tardigade canlıları, suyun kaynama noktasının çok üzerinde olan 150° derecede de ölmüyorlar. Bu hayvanın öldü sanıldığı anlarda ise bir damla suya değmesi, tekrar hayata dönmesine sebep oluyor.

İngiltere?de laboratuvar ortamlarında incelemeye alınan bu hayvancığın bünyesinde bulunan DNA destekleyici bir protein hücresi sayesinde bu kadar güçlü olduğu düşünülüyor. Bu protein hücresi hayvancığı bir yorgan gibi kaplıyor ve tüm dış etkenlerden koruyor.


Tardigade hayvancığının ilerleyen zamanlarda insan hücrelerini koruyabilecek sırlar barındırdığını düşünen bilim insanları ölüm, hastalık, yaşlılık ve kanser gibi birçok bilinmeyenin çaresinin bu hayvancıkta olduğunu iddia ediyorlar.

Tarih:2016-09-24 09:35:14  Hit:1105  Ekleyen: indirbak
EBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

HD Camera

kaliteli fotoğraf ve video çekim

My Talking Tom Friends

tom ve arkadaşları oyunu

CommView

ağ trafiğini takip programı

Karaoke

Karaoke Programı -Ücretsiz

RULES OF SURVIVAL

android için online savaş oyunu

Lingvist

android için yabancı dil öğrenm

LivU

canlı sohbet uygulaması android i

GeoZilla - Find My Family

Ailenizin GPS koordinatlarını tak