Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Donanim
Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti

 Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft, bilgisayar sistemlerinde kötü amaçlı bir yazılım tespit ettiğini ve bu yazılımın ABD'li yetkililer tarafından varlığı bu hafta açıklanan geniş çaplı saldırılar ile bağlantılı olduğunu bildirdi.

Microsoft'un bu açıklaması ağırlıklı olarak ABD devlet kurumlarını yapılan saldırıların hedefinde dünyanın başlıca teknoloji şirketlerinden birinin de olduğunu gösterdi. Arkasında Rusya'nın olduğu iddia edilen saldırılar SolarWinds adlı şirkete ait Orion yazılımı üzerinden yapıldı. Pek çok ABD bakanlığı ve kamu kurumu tarafından kullanılan ağ yönetim yazılımı Orion'ın müşterileri arasında Microsoft da bulunuyor. Konuya yakın kaynaklar, hackerların Microsoft'un ticari ürünlerini de saldırılarına alet ettiğini ifade ettiler.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) dün ender olarak yayımladığı siber güvenlik bülteninde bazı Microsoft Azure bulut hizmetlerinin hackerlar'ın erişimine girmiş olabileceğini bildirdi ve kullanıcılara bilgisayar sistemlerini güvenceye alma tavsiyesinde bulundu. Microsoft sözcüsü, "Diğer SolarWinds müşterileri gibi, bu aktörün eylemlerine dair göstergeleri tespit etmeye çalışıyoruz ve kötü niyetli Solar Winds yazılımını tespit ettiğimizi doğruluyoruz. Bu yazılımı sistemden ayırdık ve kaldırdık" dedi ve şirketin sistemlerimizin başkalarına saldırmak için kullanıldığını gösteren bir bulgu elde etmediğini belirtti. Siber saldırı hakkında bilgi sahibi bir kişi, hackerların Microsoft'un kurumsal bilgi sistemlerine sızmaktan kaçındığını ancak Microsoft'un bulut hizmetlerinden yararlandığını söyledi. Microsoft, saldırının izlediği yöntem hakkındaki sorulara yanıt vermedi. Başka bir kaynak ise ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nın Microsoft hizmetleri üzerinden yeni cins bir saldırı düzenlendiğini düşünmediğini bildirdi. (Reuters)

Tarih:2020-12-18 21:59:22  Hit:557  Ekleyen: indirbak
A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

gedex

özel eğitim için interaktif uygu

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü

Waplog

android için Yeni Arkadaş Bul

Akıllı Takip TATS

Akıllı Takip TATS indir

Scanner Radio

polis itfaiye telsizlerine bağlanm

Temple Run 2

android için koşma oyunu

Hair Challenge

istenilen renkte saç toplama oyunu

Kunduz

sınavlara hazırlanma uygulaması

Snapchat

android sohbet uygulaması

BtcTurk PRO

android için kripto para al sat