Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Donanim
Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti

 Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Microsoft, bilgisayar sistemlerinde kötü amaçlı bir yazılım tespit ettiğini ve bu yazılımın ABD'li yetkililer tarafından varlığı bu hafta açıklanan geniş çaplı saldırılar ile bağlantılı olduğunu bildirdi.

Microsoft'un bu açıklaması ağırlıklı olarak ABD devlet kurumlarını yapılan saldırıların hedefinde dünyanın başlıca teknoloji şirketlerinden birinin de olduğunu gösterdi. Arkasında Rusya'nın olduğu iddia edilen saldırılar SolarWinds adlı şirkete ait Orion yazılımı üzerinden yapıldı. Pek çok ABD bakanlığı ve kamu kurumu tarafından kullanılan ağ yönetim yazılımı Orion'ın müşterileri arasında Microsoft da bulunuyor. Konuya yakın kaynaklar, hackerların Microsoft'un ticari ürünlerini de saldırılarına alet ettiğini ifade ettiler.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) dün ender olarak yayımladığı siber güvenlik bülteninde bazı Microsoft Azure bulut hizmetlerinin hackerlar'ın erişimine girmiş olabileceğini bildirdi ve kullanıcılara bilgisayar sistemlerini güvenceye alma tavsiyesinde bulundu. Microsoft sözcüsü, "Diğer SolarWinds müşterileri gibi, bu aktörün eylemlerine dair göstergeleri tespit etmeye çalışıyoruz ve kötü niyetli Solar Winds yazılımını tespit ettiğimizi doğruluyoruz. Bu yazılımı sistemden ayırdık ve kaldırdık" dedi ve şirketin sistemlerimizin başkalarına saldırmak için kullanıldığını gösteren bir bulgu elde etmediğini belirtti. Siber saldırı hakkında bilgi sahibi bir kişi, hackerların Microsoft'un kurumsal bilgi sistemlerine sızmaktan kaçındığını ancak Microsoft'un bulut hizmetlerinden yararlandığını söyledi. Microsoft, saldırının izlediği yöntem hakkındaki sorulara yanıt vermedi. Başka bir kaynak ise ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nın Microsoft hizmetleri üzerinden yeni cins bir saldırı düzenlendiğini düşünmediğini bildirdi. (Reuters)

Tarih:2020-12-18 21:59:22  Hit:246  Ekleyen: indirbak

Microsoft ABDye yapılan siber saldırılar ile bağlantılı kötü amaçlı yazılım tespit etti Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

dcm4che

hastane cd lerini açma

EBA

iphone için eba uygulaması

mBlock

blok tabanlı arduino programlama

Sing! Karaoke

android için karaoke uygulaması

RULES OF SURVIVAL

android için online savaş oyunu

Behance

android proje arama

Screen Recorder

android için ekran kaydedici

SoundCloud

android online müzik dinleme

Glovo

sipariş teslimat uygulaması

VPN 360 - Unlimited VPN Proxy

ios için vpn uygulaması

My Talking Angela

iphone konuşan kedi angela