Mavi Balina Oyunu can almaya devam ediyor

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Oyun
Mavi Balina Oyunu can almaya devam ediyor

Mavi Balina Oyunu can almaya devam ediyor

Dünya genelinde gençleri kandırıp oyun oynamalarını sağlayan Mavi Balina oyunu bir can daha aldı. Üzücü haber bu kez Ordu'dan geldi.

Türkiye dahil birçok ülkede gençleri kandırıp şantajlarla ölümüne sebep olan Mavi Balina oyununun, yüzlerce gencin ölümüyle de bağlantılı olabileceği düşünülüyor. Bu üzücü olayların bir yenisi de geçtiğimiz günlerde Ordu?da yaşandı. 17 yaşındaki lise öğrencisi İbrahim Can Duman, oyunun son talimatını yerine getirerek kendini asarak intihar etti. Kendini doğalgaz borusuna asarak intihar eden liseli gencin cansız bedeni, işten yeni dönen annesi tarafından bulundu.


Mavi Balina oyunu, çıktığı günden bu yana genç yaştaki yüzlerce kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor. Toplamda 50 bölümden oluşan ve gençleri psikolojik baskı yoluyla korkuya sürükleyen, kendilerine zarar vermelerini isteyen oyunun son bölümü ise gerçekten korkunç. Son bölüme kadar bilinçaltına korku ve şiddet ögelerini aşılayan talimatlar veren Mavi Balina oyunu, bu talimatları yerine getiren kişilerden son bölümde intihar etmelerini istiyor.

Tehdit ve şantaj yoluyla amacına ulaşan Mavi Balina oyununun bir web sitesi veya indirme bağlantısı bulunmuyor. Bazı Rus sohbet sayfalarının yöneticileri, oyuna girmek isteyen kişilere ilgili adresi göndererek kişisel bilgileri ele geçirebilecekleri bir yazılımı da bu kişilerin bilgisayarlarına sızdırıyor. Sonrasında ise oyuncuya şantaj yaparak verilen talimatların yerine getirilmesi isteniyor. Umarız bu olayların bir sonu gelir ve milyonlarca gencin hayatını tehlikeye atan bu oyunun yöneticileri gereken cezayı alır.

Tarih:2017-11-11 10:10:49  Hit:697  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

NetOp Vision

Sınıf Yönetim Programı

Teamviewer

iphone için uzak masaüstüne bağ

CD DVD Label Maker

CD etiketlerini ve DVD kapakların

aTube Catcher

Sitede Video adresini yakalama

Epson iPrint

android için epson yazdırma uygul

Dictionary.com: Find Definitions fo

android için epson yazdırma uygul

Dictionary.com: Find Definitions fo

gelişmiş ingilizce sözlük progr

Google Play Music

android için müzik dinleme