iOS 12 ile gelen yenilikler

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil
iOS 12 ile gelen yenilikler

iOS 12 ile gelen yenilikler

iOS 12 işletim sistemini ile gelen temel özellikler:
 
Apple'ın WWDC 2018 etkinliğinde gerçeğe dönüştü. iOS 12  Android P'ye sıkı bir rakip olmaya hazırlanıyor.
iOS 12'nin en çok üzerinde durduğu konu, performans ve kararlılık. Bunun için yeni sürüm, iOS 11'in çalıştığı cihazların hiçbirini dışarıda bırakmıyor ve hepsiyle çalışıyor. Apple'a göre iPhone 6, uygulama çalıştırmada iOS 12'yle birlikte yüzde 70 hızlanıyor. Klavyenin açılışı ise yüzde 50 daha hızlı gerçekleşiyor. Apple'ın her güncellemeyle yavaşlayan klavyeyi ve diğer işlevleri hızlandırmak için gösterdiği çaba, kayda değer.ARKit 2.0
Apple'ın en önemli yeniliklerinden biri, artırılmış gerçekliğe yönelik ARKit 2.0. Firmanın Pixar'la ortak çalışarak oluşturduğu yeni "USDZ" dosya türü, geliştiricilere büyük kolaylıklar sağlayacak. "Measure" adlı işlev, önünüzdeki herhangi bir şeyin uzunluğunu ölçmenize izin verirken çok-kullanıcılı ortamlar da ARKit'e giriş yapıyor. Bu sayede iPhone ve iPad'de AR üzerinde multiplayer oyunlar oynanabiliyor.
Photos Artık Daha Akıllı
Arama işlevleri geliştirilen Photos, "sizin için" sekmesiyle size fotoğraflarınızı geliştirmeye ve paylaşmaya yönelik tavsiyelerde bulunuyor. İyileştirilen paylaşım işlevi ise fotoğrafları paylaşacağınız kişileri önerebiliyor ve tam çözünürlükte paylaşmaya izin veriyor.
Siri Kısayolları
Siri, iOS 12'yle birlikte birçok kısayolla dolacak. Öyle ki firma, iOS 12 için bir kısayol uygulaması da geliştiriyor. Bu sayede iOS, örneğin kahvenizi her zaman kahve ısmarladığınız yerden almanızı önerecek.
Telefon Tiryakiliğini Azaltma

Geliştirilen Rahatsız Etme işlevi, sadece uyarı seslerini kapatmakla kalmıyor, uyumaya çalışırken ilginizi çekecek şeyleri de ortadan kaldırıyor. Bunun için uyarıları uyarı merkezine gönderebiliyor veya onları tamamen kapatabiliyorsunuz.
Screen Time, telefonla geçirdiğiniz zamanı azaltmayı amaçlıyor. Bu işlev uygulamalarla ne kadar zaman geçirdiğinizi ve hangi uygulamaların en çok uyarı gösterdiğini hesaplıyor. İşlev, uygulamalara kısıtlama getirerek sınırı aştığınızda "zaman doldu" uyarıları almanıza izin veriyor.
Gruplu Uyarılar
iOS 12'ye gelen gruplandırılmış uyarılar, herkesin beklediği güncellemelerden bir tanesiydi. Yeni işlev, etkinlikte sevinçle karşılandı.
FaceTime Animoji ve Memoji

Animoji, iOS 12'yle birlikte yeni maskeler, dil algılamayla gelişiyor. Memoji ise size benzeyen veya gerçekten siz olan, kişiselleştirilebilir bir maske. Mesajlar uygulamasında yaşayan bu işlev, FaceTime veya diğer uygulamalarda henüz kullanılmıyor. Animoji, FaceTime ve Group FaceTime'a gelecek ancak bunun için iOS 12'ye yükseltmeniz gerekecek.

Tarih:2018-06-09 14:42:53  Hit:616  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Zello PTT Walkie Talkie

telefonu telsiz olarak kullanma

ICQ

android icq sohbet uygulaması

TRT Televizyon

cepten TRT izleme

beIN CONNECT

android için canlı yayın izleme

Candy Crush Saga

android aynı renkleri yok etme

Comodo Antivirus for android

comodo android antivirüs

Summoners War

yaratık savaşları oyunu android

BeautyCam

kaliteli selfie çekme android içi