Intel FATİH için hazırlanıyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  bilisim
Intel FATİH için hazırlanıyor

 Intel FATİH için hazırlanıyor

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, tüm öğrencilere tablet bilgisayar ve eğitim yazılım pakedi verilmesini öngören dev FATİH projesi için hazırlık yaptığını açıkladı.İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, FATİH Projesi sadece donanım projesi değil. Bir dönüşüm ve çözüm projesi. Bu projenin bir parçası olmak istiyoruz. İş ortaklarımızla beraber bu konuda çalışıyoruz dedi.

Aydın, İntel Teknoloji Konferanslarının 15 incisi kapsamında basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, Avrupa daki borç krizine karşı Türkiye ekonomisinin güçlü bir duruş sergilediğini belirterek, Tüketici Güven Endeksinin yüzde 80 ila 90 lar arasında olmasının bunun en net göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye pazarını gerek büyüyen ekonomisi gerekse de genç nüfusu dolayısıyla oldukça önemsediklerini ifade eden Aydın, Türkiye de bilgisayar ve internet kullanımının artmaya devam ettiğini bunun da bilgisayar ve akıllı cihazlar pazarını her geçen gün büyüttüğünü dile getirdi. İnternet kullanımı ve internet üzerinden alışverişin artık bakkallara kadar indiğini anlatan Aydın, şunları kaydetti:

Türkiye de satılan bilgisayarların yüzde 75 i mobil, yüzde 25 i ise masa üstü olarak tabir ettiğimiz türden. Görüldüğü gibi pazar mobil bilgisayar tarafına kaymış durumda. Pazarın yüzde 67 sini tüketiciler, yüzde 17 sini KOBİ ler, geri kalanını da kurumsal müşteriler oluşturuyor. Türkiye pazarının büyüme rakamlarına bakıldığında geleneksel olarak büyüme yüzde 20 lerin üzerinde. Yani çok hızlı büyüyen bir pazar söz konusu. Bununla orantılı olarak ülkemizde yaklaşık 32 milyon internet kullanıcısı var. Facebook ve MSN de ilk 5 e giriyoruz. Twitter da 7 nciyiz. Teknolojiyi çok seven bir tüketici kitlesi var. Bunun da nedeni oldukça genç bir nüfusa sahip olmamız.

Aydın, İntel in 2003 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığıyla işbirliği içinde olduğunu, bu işbirliği kapsamında 175 bin öğretmen ile 75 bin öğrenciye bilgisayar eğitimi verildiğini aktardı.

Bilgisayar ve teknolojinin eğitimde daha etkin kullanılması adına FATİH Projesi ne önem verdiklerini belirten Aydın, FATİH Projesi sadece donanım projesi değil. Bir dönüşüm ve çözüm projesi. Bu projenin içerisinde tabletin yanında akıllı tahtalar ve öğretmenlere bilgisayar sağlamak da var. Projenin bir parçası olmak istiyoruz. İş ortaklarımızla beraber bu konuda çalışıyoruz diye konuştu.

Tarih:2011-12-07 19:47:43  Hit:781  Ekleyen: indirbak

Intel FATİH için hazırlanıyor Pinterest
Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Dedi

sesli görüntülü haberleşme

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

EBA

android için eba uygulaması

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Kodu Game Lab

kolay oyun programlama

Likee

ios için müzik videosu hazırlama

HiNative

dil öğrenme ios için

Ice Crush

birleştir patlat oyunu

Microsoft Launcher

android cihazınızı kişileştiri

Funimate: Video Editor

ios için video klip hazırlama

eDreams

iphone için en uygun otel

Tennis Clash

online tenis oyunu ios için

Talking Tom Gold Run

sonsuz koşu oyunu ios için