Intel FATİH için hazırlanıyor

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  bilisim
Intel FATİH için hazırlanıyor

Intel FATİH için hazırlanıyor

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel, tüm öğrencilere tablet bilgisayar ve eğitim yazılım pakedi verilmesini öngören dev FATİH projesi için hazırlık yaptığını açıkladı.İntel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, FATİH Projesi sadece donanım projesi değil. Bir dönüşüm ve çözüm projesi. Bu projenin bir parçası olmak istiyoruz. İş ortaklarımızla beraber bu konuda çalışıyoruz dedi.

Aydın, İntel Teknoloji Konferanslarının 15 incisi kapsamında basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, Avrupa daki borç krizine karşı Türkiye ekonomisinin güçlü bir duruş sergilediğini belirterek, Tüketici Güven Endeksinin yüzde 80 ila 90 lar arasında olmasının bunun en net göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye pazarını gerek büyüyen ekonomisi gerekse de genç nüfusu dolayısıyla oldukça önemsediklerini ifade eden Aydın, Türkiye de bilgisayar ve internet kullanımının artmaya devam ettiğini bunun da bilgisayar ve akıllı cihazlar pazarını her geçen gün büyüttüğünü dile getirdi. İnternet kullanımı ve internet üzerinden alışverişin artık bakkallara kadar indiğini anlatan Aydın, şunları kaydetti:

Türkiye de satılan bilgisayarların yüzde 75 i mobil, yüzde 25 i ise masa üstü olarak tabir ettiğimiz türden. Görüldüğü gibi pazar mobil bilgisayar tarafına kaymış durumda. Pazarın yüzde 67 sini tüketiciler, yüzde 17 sini KOBİ ler, geri kalanını da kurumsal müşteriler oluşturuyor. Türkiye pazarının büyüme rakamlarına bakıldığında geleneksel olarak büyüme yüzde 20 lerin üzerinde. Yani çok hızlı büyüyen bir pazar söz konusu. Bununla orantılı olarak ülkemizde yaklaşık 32 milyon internet kullanıcısı var. Facebook ve MSN de ilk 5 e giriyoruz. Twitter da 7 nciyiz. Teknolojiyi çok seven bir tüketici kitlesi var. Bunun da nedeni oldukça genç bir nüfusa sahip olmamız.

Aydın, İntel in 2003 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığıyla işbirliği içinde olduğunu, bu işbirliği kapsamında 175 bin öğretmen ile 75 bin öğrenciye bilgisayar eğitimi verildiğini aktardı.

Bilgisayar ve teknolojinin eğitimde daha etkin kullanılması adına FATİH Projesi ne önem verdiklerini belirten Aydın, FATİH Projesi sadece donanım projesi değil. Bir dönüşüm ve çözüm projesi. Bu projenin içerisinde tabletin yanında akıllı tahtalar ve öğretmenlere bilgisayar sağlamak da var. Projenin bir parçası olmak istiyoruz. İş ortaklarımızla beraber bu konuda çalışıyoruz diye konuştu.

Tarih:2011-12-07 19:47:43  Hit:704  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Zello PTT Walkie Talkie

telefonu telsiz olarak kullanma

ICQ

android icq sohbet uygulaması

TRT Televizyon

cepten TRT izleme

beIN CONNECT

android için canlı yayın izleme

Candy Crush Saga

android aynı renkleri yok etme

Comodo Antivirus for android

comodo android antivirüs

Summoners War

yaratık savaşları oyunu android

BeautyCam

kaliteli selfie çekme android içi