HACKERLERDEN ŞİRKETLERE UYARI - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  
HACKERLERDEN ŞİRKETLERE UYARI

 HACKERLERDEN ŞİRKETLERE UYARI

 Beyaza şapkalı hackerlar uyardı! Büyük şirketler her an siber saldırılara uğrayabilir...
Büyük firmalara dijital güvenlikleri konusunda yardımcı olan ve "Beyaz Şapkalı Hacker lar" olarak adlandırılan seçkin bilgisayar korsanları, büyük mağaza ve şirketlerin her an siber saldırıların hedefi olabilecekleri uyarısında bulundu.

InfoSecurity Avrupa konferansı çerçevesinde geçen hafta Londra da toplanan "Hacker lar Paneli"ne katılan uzmanlar, büyük şirket ve zincir mağazalara siber saldırıların an meselesi olduğuna dikkaki çekerek, internet ortamında suç işleyenlerin geçen yıl Estonya yı ve bazı firmaları felç eden taktikleri kullanabileceklerini belirttiler.

İngiltere de büyük perakendeci Tesco ile Marks and Spencer zincir mağazalarının hacker ların hedefi olabileceği uyarısında bulunan "iyi hacker lar", "IT teknolojisi alanında çok ileri olan Estonya, bu deneyimi yaşayan ilk ülke olduğu için şanssızdı. Ancak çok yakında Avrupa daki büyük firmalar ve ülkeler, siyasi ve dini nedenlerden ötürü saldırıya uğarayabilirler" diye konuştu.

Aralarında, ABD kara, deniz ve hava kuvvetleri ile Savunma Bakanlığı bilgisayarlarını hack leyen "Solo" lakaplı Gary McKinnon, siber suç izleme siteleri Zone-H ve WabSabiLabi nin kurucusu Roberto Preatoni nin de bulunduğu panelistler, "böyle bir saldırının her an olabileceğini ve olacağını" söylediler.

Rus hacker ler, Nisan 2007 de, Estonya nın başkenti Tallinn deki bir Sovyet askerinin bronz heykelinden oluşan Kızılordu Anıtı nın kaldırılmasına siber saldırıyla karşılık vermiş, sağlık, vergi, hatta toprak işlemlerinin bile internet üzerinden yapıldığı Estonya da hayat üç hafta boyunca felç olmuştu. Bu sorun ülkeyi milyonlarca avro zarara uğratmıştı.

Böyle bir sorunun Türkiye de yaşanmaması için de TÜBİTAK harekete geçmişti.

Tarih:2008-05-10 18:26:46  Hit:1315  Ekleyen: kacikkurasi

HACKERLERDEN ŞİRKETLERE UYARI Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Proteus

Baskı Devre Şema Programı

dcm4che

hastane cd lerini açma

Shadowgun War Games

ios için online savaş oyunu

Minion Rush

ios için koşu oyunu

SuperSport

canlı maç ios için

Hills of Steel

ios için tank oyunu

Rave

video izlerken sohbet etme

3D Tuning

araba modifiye ios için

HAKUNA

sesli görüntülü sohbet ios içi

SoundCloud

müzik dinleme ios için