Microsoft Windowsu Buluta Taşıyacak - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Program

 Microsoft Windowsu Buluta Taşıyacak

Microsoft, Windowsu tamamen buluta taşımayı hedefliyor. Şirketin uzun vadeli hedefini ortaya koyan yeni bir Microsoft iç sunumu ortaya çıktı.

Microsoft, ticari alanda Windows'u giderek Windows 365 ile buluta taşıyor olsa da, yazılım devi aynı şeyi tüketiciler için de yapmak istiyor. Haziran 2022 tarihli bir iç "iş durumu" sunumunda Microsoft, "Windows 365'i kullanarak buluttan herhangi bir cihaza yayınlanabilen tam bir Windows işletim sistemi oluşturmayı" tartışıyor.

Microsoft Windowsu Buluta Taşıyacak

Bu sunum, FTC v. Microsoft davasının devamı olarak ortaya çıktı; çünkü Microsoft'un genel oyun stratejisini ve bunun şirketin diğer iş kollarıyla nasıl ilişkili olduğunu içeriyor. "Windows 11'i giderek buluta taşımak," Microsoft'un "Modern Yaşam" tüketici alanındaki uzun vadeli bir fırsat olarak belirlenmiş durumda. Bu, "bulutun gücünü ve istemciyi kullanarak gelişmiş yapay zeka destekli hizmetleri ve insanların dijital deneyimini tamamen dolaşım haline getirmeyi" içeriyor. Windows 365, cihazlara tam bir Windows sürümünü yayınlayan bir hizmet. Şu ana kadar sadece ticari müşterilere yönelikti, ancak Microsoft bunu zaten Windows 11'e derinlemesine entegre etmeye başladı. Gelecekteki bir güncelleme, Windows 11 cihazlarının yerel Windows sürümü yerine başlangıçta bir Bulut PC örneğine doğrudan giriş yapmasını sağlayacak olan Windows 365 Boot'u içerecek. Windows 365 Switch de, Bulut PC'leri Görev Görünümü (sanal masaüstleri) özelliğine entegre etmek için Windows 11'e entegre edilmiş durumda.Tüketici için Windows'u tamamen buluta taşıma fikri, Microsoft'un özel silikon ortaklıklarına yatırım yapma ihtiyacıyla da sunuluyor. Microsoft, ARM tabanlı Surface Pro X cihazları için bunlardan bazılarını yapıyor. Bloomberg, Microsoft'un sunucular için kendi ARM tabanlı işlemcilerini tasarlamayı ve belki de Surface cihazları için bunları kullanmayı düşündüğünü 2020'nin sonlarında bildirmişti. Daha yakın zamanda, Microsoft'un kendi yapay zeka çipleri üzerinde çalışabileceği haberleri ortaya çıktı. Sunumun başka bir slaytında, Microsoft "Windows ticari değerini güçlendirmek ve Chromebook tehdidine yanıt vermek" için 2022 mali yılındaki "Modern Çalışma" öncelikleri için bu ihtiyacı belirtiyor. Ticari tarafındaki uzun vadeli fırsatlar arasında Windows 365 ile bulut PC'lerinin kullanımının artırılması bulunuyor.

Microsoft, yakın zamanda Windows 11 için AI destekli bir asistan olan Windows Copilot'u duyurdu. Windows Copilot, Windows 11'in yanında yer alıyor ve görüntülediğiniz uygulamalardaki içeriği özetleyebiliyor, yeniden yazabiliyor veya hatta açıklayabiliyor. Microsoft şu anda bunu içeride test ediyor ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunmadan önce Haziran ayında test kullanıcılarına çıkaracağını söz verdi.


Windows Copilot, Windows için geniş bir yapay zeka itişinin bir parçası. Microsoft ayrıca AMD ve Intel ile birlikte çalışarak gelecek nesil CPU'lar üzerinde daha fazla Windows özelliğini etkinleştirmek için çalışıyor. Intel ve Microsoft son zamanlarda Windows 12'ye işaret ettiler ve Windows başkanı Panos Panay, bu yılın CES etkinliğinde "Yapay zeka, Windows'ta her şeyi nasıl yeniden icat edecek" dedi. Tüm bunlar, Microsoft'un geniş Windows hedefinin bir parçası ve iç sunumlarında detaylı olarak açıklanan "Windows'ta gelişmiş yapay zeka destekli hizmetleri etkinleştirmek" için yapılan çalışmalar.

Windows 11

Windows 11

Windows:windows 11 işletim sistemi,Windows 11 ile android uygulamaları da çalıştırabileceğiz. iso dosyasını

Tarih:2023-11-17  Hit:162 Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Eyecon

Eyecon

aramalarda otomatik fotoğraf eklem
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Smart IPTV

Smart IPTV

android için IPTV izleme
Cepte Şok
Cepte Şok
şok market android uygulaması

Chippin
Chippin
ödedikçe kazanma uygulaması

Chippin
Chippin
ödedikçe kazanma uygulaması

Candy Riddles
Candy Riddles
renkli şekerleri birleştir puan a

CSR Racing 2
CSR Racing 2
ios için araba yarışı

CSR Racing 2
CSR Racing 2
android için araba yarışı

Football Live TV
Football Live TV
canlı futbol tv kanalları

Trendyolmilla
Trendyolmilla
en son moda parçalar