ChatGPT GPT-4o Duyguları Bile Anlıyor - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Teknoloji

 ChatGPT GPT-4o Duyguları Bile Anlıyor

OpenAI, en son gerçekleştirdiği Spring Update etkinliğinde ChatGPT'nin yeni modeli GPT-4o'yu resmen tanıttı!

ChatGPT GPT-4o Duyguları Bile Anlıyor

Yapay zeka modelinin sadece premium üyeler için değil, herkes için ücretsiz olarak yayınlanacağı oldu.
Peki ücretsiz olan GPT-4o neler yapabiliyor?

GPT-4o , ChatGPT 3.5 de olduğu gibi artık kayıt olmadan da kullanılabilinicek.

ChatGPT GPT-4o Duyguları Bile Anlıyor

Ayrıca, ödeme yapmadan görüntüleri analiz etmenize olanak tanıyan veri, kod ve görüntü araçlarını da kullanabileceksiniz. ChatGPT'nin bu durumda ayda 20 dolar ödemeye değip değmeyeceği konusunda sorular ortaya çıkıyor.

OpenAI CTO?su Mira Murati, para ödeyen kullanıcılar için en büyük faydanın, ücretsiz plana kıyasla GPT-4o'ya gün içinde beş kat daha fazla istek yapabilme olacağını belirtiyor.

ChatGPT'yi düzenli olarak 100 milyondan fazla kişi kullanıyor ve GPT-4o, önceki GPT-4 sürümlerinden önemli ölçüde daha verimli olacak. Gelin anlatalım.

ChatGPT GPT-4o Duyguları Bile Anlıyor

GPT-4o ses, metin ve görüntü üzerinde mantık yürütme yeteneğine sahip olacak. Bu sayede bu yeni sürümde aynı Siri gibi ChatGPT ile gerçek zamanlı konuşabilecek ve neredeyse her şeyi yapabileceksiniz. Ancak görünen o ki bu model, Siri?den çok daha üstün olacak zira sadece sesinize değil, kameranızdaki görüntülere de yorumlarda bulunabiliyor.


GPT-4o'nun en büyük yeniliklerinden biri canlı konuşma özelliği. Bu model, sesten sese çalışabilme yeteneğine sahip. Konuşmayı önce metne dönüştürmek yerine doğrudan sesi dinleyebiliyor.

Bu özelliğin demosunda, OpenAI personeli ses asistanına hızlı hızlı nefes alarak yaklaştığında, nefes alma tekniklerini geliştirmek için tavsiyeler sunabiliyor. Hatta ona ?sen bir elektrik süpürgesi değilsin, sakin ol? gibi bir uyarıda bile bulunuyor.

Bu model o kadar akıllı ki, cümlesinin bitmesini beklemek zorunda değilsiniz. Gerçek zamanlı olarak müdahale edebilirsiniz. Ayrıca, duygusal durumları da algılayabiliyor.

Başka bir demoda ise ChatGPT Ses güncellemesinin bir parçası olarak, OpenAI sesinin doğal olmanın yanı sıra dramatik ve duygusal olma yeteneği de var. Model, farklı ses tonları ve şarkı söyleme yeteneği de dahil olmak üzere farklı sesler üretebiliyor.

Yeni ChatGPT'nin özelliklerinden biri de yerel görüş yetenekleri. Bu, temelde telefonunuzdaki kamera aracılığıyla görebilme yeteneği anlamına geliyor. Demo sırasında ekip, ChatGPT'ye o an yazdıkları bir denklemi gösterdi ve yapay zekanın problemi çözmelerine yardımcı olmasını istedi. Model, sadece cevap vermekle kalmayıp adım adım rehberlik de sağlayabiliyor.

Tarih:2024-05-13  Hit:97 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Waseor Coğrafya

Waseor Coğrafya

il bulma oyunu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
Smart IPTV

Smart IPTV

android için IPTV izleme
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Zara
Zara
android için moda takibi

Hot or Not
Hot or Not
arkadaş bulma uygulaması android

Episode
Episode
sanal hayat yaşama oyunu

Asana: Work in one place
Asana: Work in one place
çalışmalar tek yerden yönetin

Freeletics
Freeletics
fitness egzersiz uygulaması

Fashion Empire - Dressup Boutique Sim
Fashion Empire - Dressup Boutique S
butik giydirme simülasyonu

Voice Changer With Effects
Voice Changer With Effects
android için ses değiştirme

Edge Lighting Colors
Edge Lighting Colors
telefon kullanıcı arayüz değiş