Android 15 ile pil ömrü artacak - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil

 Android 15 ile pil ömrü artacak

Android 15 ile pil ömrü artacak mı sorabilirsiniz. Cevap evet.

Google, bu hafta düzenlediği I/O konferansında Android 15'in getirdiği önemli yeniliklere odaklandı. Güvenlik ve gizlilik, yeni işletim sisteminin öncelikli odak noktaları arasında yer alıyor.

Android 15 ile pil ömrü artacakBazı modeller için pil ömründe büyük artış sağlayacak olan donanım tabanlı bir güncelleme de duyuruldu. Bu güncelleme sayesinde pil ömründe 3 saate kadar bir artış mümkün olacak.

Android 15'in önemli bir özelliği olan uyku modu kontrolü de geliştirilmiş durumda. Android Mühendislik Başkan Yardımcısı Dave Burke, cihazların özel bir moda girerek batarya optimizasyonları yaşayacağını belirtti. "Doze modu" adı verilen bu özellik, ekran kapalıyken devreye girerek arka plan görevlerini erteleyerek güç tasarrufu sağlıyor. Burke'e göre, yeni işletim sistemi Android 14'e göre Doze moduna %50 daha hızlı geçiş sağlayacak.

Google'ın yaptığı testler, Android 15'li cihazların pil ömründe üç saate kadar bir artış sağladığını gösterdi. Doze modunun daha erken devreye girmesi sayesinde ekran kapalıyken ve cihaz uyku modundayken pil tüketimi daha yavaş olacak.

Bu pil optimizasyonu sadece telefonlarla sınırlı değil. Tabletler, akıllı saatler ve diğer aygıtlar da dahil olmak üzere tüm Android 15 cihazları bu artıştan faydalanacak.

Öte yandan, Wear OS 5 hala Android 14 tabanlı olsa da, gelecek sürümlerin bu artıştan faydalanması mümkün. Google, her yeni Android sürümünde pil optimizasyonlarına odaklanmaya devam ediyor. Yeni özellikler önemli olsa da, donanıma dayalı ve gücü koruyan özelliklerin göz ardı edilmemesi gerekiyor.

Tarih:2024-05-18  Hit:60 Anti Deep Freeze

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu
Flatcast

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr
hashcat

hashcat

şifre kırıcı program
Beach Buggy Racing 2: Auto

Beach Buggy Racing 2: Auto

eğlenceli araba yarışı
Same Game

Same Game

aynı renkleri bir araya getir yok
Google Meet
Google Meet
iphone için görüntülü sohbet

Google Meet
Google Meet
android için görüntülü sohbet

Duolingo
Duolingo
ios yabancı dil öğrenme

Duolingo
Duolingo
ücretsiz ingilizce öğrenme

FaceApp
FaceApp
iphone için yüz değiştirme

FaceApp
FaceApp
android için yüz değiştirme

FarmVille 3
FarmVille 3
android için çevrimiçi çiftlik

Township
Township
şehir kur çiftlik yönet