Googleden bi sıkıntı daha

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet
Googleden bi sıkıntı daha

Googleden bi sıkıntı daha

Oracle ile davalık olan google geçmişte java yazılımının üreticisi sun için çalışan iki mühentisi mahkemede ifade verdi. google nin izinsiz kodları kullandığı ortaya çıkmış görünüyor.


Oracle, sahibi olduğu Sun Microsystems in ürettiği Java yazılımının, Google tarafından izinsiz olarak Android işletim sisteminde kullanıldığını öne sürerek mahkemeye başvurmuştu. Oracle avukatları, Google yazılımcısı Tim Lindholm’un Android’in geliştirildiği dönemde meslektaşlarına atmış olduğu ve “Java’yı kullanmak için lisans almaları gerektiğini ifade eden e-mail i” dün mahkemeye sundu.

Söz konusu e-mailde Lindholm, “Java’nın Google Android ve Chrome’da kullanılabilmesi için, Larry Page ve Sergey Brin (şirketin kurucuları) bize neler yapılması gerektiğini sordu... Bunları önceden gözden geçirmiştik ve Java için bir lisans alınması konusunda anlaşma yapılması gerektiği sonucuna vardık” ifadesini kullanmıştı. 

Google, söz konusu e-mailin avukat-müvekkil gizliliği kapsamında saklı tutulmasını istemiş ancak davanın yargcı bu talebi reddetmişti. Oracle, Java’nın izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Google’dan telif hakları ihlali kapsamında bir milyar dolar tazminat istiyor. Hukukçukar, e-mail’in, Google’ın telif haklarını ihlal ettiğine karar verilmesi aşamasında yeterli olabileceğini düşünüyor.

Tarih:2012-04-22 18:56:44  Hit:1112  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

TunnelBear

vpn programı

TunnelBear VPN

ios için vpn uygulaması

My Talking Tom

ios konuşan kedi

GOM Audio

müzik çalıcı

Steganos Safe

verileri güvenle şifrele

DiskDigger

silinmiş dosyaları kurtarma

NetOp Vision

Sınıf Yönetim Programı

Teamviewer

iphone için uzak masaüstüne bağ