Google diyor ki - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Bilim
Google diyor ki

 Google diyor ki

2007'den bugüne karbon nötr.2030'a kadar tamamen karbonsuz.

Google, kurulmasından sonraki ilk 10 yıl içinde karbon nötr olmayı başaran ilk büyük şirket oldu. İkinci 10 yılımızda ise %100 yenilenebilir enerji kullanan ilk şirket olduk. 2030'a kadar karbonsuz faaliyet gösteren ilk büyük şirket olmayı hedefliyoruz. 2030 itibarıyla karbonsuz faaliyete geçmiş olmak için çok uğraşmamız gerekecek. Google'da iş ortaklarımızı destekleyerek ve herkesin iklim değişikliğine karşı çözümün bir parçası olmasını sağlayarak konuya nasıl öncülük ettiğimizi buradan öğrenebilirsiniz.

karbon-notr

Google'ın Yaklaşımı

Yola her zaman işimizi nasıl daha sürdürülebilir bir şekilde yürütebileceğimizi düşünerek çıkıyoruz. Bu hem bizim sorumluluğumuz hem de inovasyonun, geliştirmenin ve en iyi uygulamaları başkalarıyla paylaşmanın en iyi yolu.2030 itibarıyla 7/24 karbonsuz enerjiyle faaliyet göstermeyi hedefliyoruz

Karbon nötr olmayı başaran ilk büyük şirket olmaktan ve dünyanın yenilenebilir enerji satın alan en büyük şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Ancak günümüzde iyice belirginleşen iklim sorununa karşı koymak için daha fazlasını yapmamız gerektiğini biliyoruz. Artık hedefimiz, 2030 itibarıyla 7/24 karbonsuz enerjiyle faaliyet gösteren ilk büyük şirket olmak.

Bu hedefe ulaşmak için yeni karbonsuz enerji üretim ve depolama teknolojileri arayışındayız. Bu teknolojilerin kullanılmasını sağlamak ve sistem düzeyinde değişiklik yaratmak için devletlerle, enerji dağıtım şirketleriyle ve politikalara yön veren mercilerle birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Hedefimize doğru ilerlemenin en iyi yollarını araştırırken tamamen karbonsuz bir geleceğin herkes için mümkün olduğunu göstermeyi umuyoruz.

998'den bu yana neden olduğumuz karbon salınımının tamamını sıfırladık

2007'de karbon nötr olma taahhüdünü açıklayan ilk büyük şirket olduk ve 2017'den bu yana elektrik tüketimimizin %100'ünü yenilenebilir enerji satın alımlarıyla karşılıyoruz. Peki ya 1998 ile 2006 arasındaki yıllar? Güzel soru. Bugün itibarıyla, kuruluşumuzdan bu yana tüm emisyonlarımızı nötr hale getirecek düzeyde yeterince yüksek kaliteli karbon dengelemesi sağladık.


Sürdürülebilirlik tahvillerine 5,75 milyar ABD dolar yatırdık

Sürdürülebilirlik tahvilleri hem Avrupa'da hem de dünyada çevresel ve sosyal girişimlere yatırımı artıran araçlar olup, önemleri gittikçe artmaktadır. Bu yılın Ağustos ayında sürdürülebilirlik tahvillerine 5,75 milyar dolar yatırdık. Bu rakam, bugüne kadar bu türde yapılmış en büyük kurumsal tahvil ihracını temsil ediyordu.

Bu yatırımlar, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek açısından kritik öneme sahip sorunlara desteğin artmasını sağlayacaktır. Bu sorunlar arasında temiz enerji, çevre dostu binalar, temiz enerjili toplu taşıma, döngüsel tasarım, uygun fiyatlı konutlar, ırk eşitliği, COVID-19 ile mücadele ve küçük işletmelerin desteklenmesi yer almakta.


https://sustainability.google/intl/tr/commitments/?utm_source=googlehpfooter&utm_medium=housepromos&utm_campaign=bottom-footer&utm_content=#enable-partners

2030 itibarıyla üretim bölgelerinde 5 GW yeni karbonsuz enerji kullanımı sağlayacağız

Dünyanın birçok yerinde karbonsuz enerjiye ulaşmak kolay değil. Üretim yaptığımız önemli bölgelerden bazıları da buna dahil. Rüzgar, güneş ve diğer temiz enerji üretim yöntemlerinin en çok ihtiyaç duyulan yerlerde geliştirilmesine yardımcı olmak için daha önce yaptığımız yatırımı artırarak önümüzdeki on yılda toplam beş gigavat enerjiyi kullanıma sunacağız. Bu rakam, günümüzde Arizona Eyaleti'nde mevcut olan güneş enerjisi kapasitesinden daha fazla.

Tarih:2021-03-09 08:54:03  Hit:878  Ekleyen: indirbak
A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

gedex

özel eğitim için interaktif uygu

Devamı

Bu ay en çok indirilen programların tümü

ZOOM Cloud Meetings

android için video konferans

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Video Watermark Remover

videolardan filigran kaldırma

PDFsam Basic

ücretsiz pdf düzenleyici

DVDVideoSoft Free Studio

Toplu Multimedya özellikleri

Google Lens

kameradaki resmi internette arama

Bring Back - Recover Deleted Photos

telefonda silinen dosyaları geri g

Hinge

android için flört uygulaması