Google arama algoritması değişti.

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet
Google arama algoritması değişti.

Google arama algoritması değişti.

Google, dünden itibaren aramarın %90'nını etkileyecek şekilde arama algoritmasını değişti. Yeni algoritmanın adı ''Hummingbird''  Yeni arama algoritması yapılan tüm aramaların yüzde 90'ını etkiliyor ve yaklaşık bir aydır kullanılmakta. Geçtiğimiz ay sessizce yeni arama algoritmasını getiren Google, bu haberi dünya ile perşembe günü paylaştı.


Yeni algoritma Google üzerinde arama yapacak olan internet kullanıcılarına daha gelişmiş arama sorguları sağlıyor. Basit anahtar kelimeler ile arama yapmak yerine, arama motoruna merak ettiğiniz sorular hakkında size seçenekler sunmayı planlayan Google, uzun süredir arama algoritmasında değişiklikte bulunmamıştı. En son 2010 yılında ''Caffeine'' adlı algoritmaya geçen Google, o günden bu yana arama algoritması üzerinde en büyük değişikliğini gerçekleştirdi.

Google yeni arama algoritmasının yanısıra, bilgisayar veya tabletiniz üzerinden yaptığınız sesli aramalarda, karşınıza daha fazla gelişmiş sesli sorgulama listeleri çıkaracak. Sesli aramalarda, aratmış olduğunuz kelimeye göre bilgisayarınız veya tabletiniz size geri cevap verir. Bu özellik ile Google'dan iki eşyayı karşılaştırmasını isteyebilir, istediğiniz sanatçının şarkı listesini görüntülemesini isteyebilir veya herhangi birşey hakkındaki istatisleri görüntülemesini isteyebilirsiniz.

Google arama algoritmasındaki değişiklikle beraber, Google Search'ün iOS uygulamasınında güncellemesinin yapıldığını ve kısa süre içerisinde çıkarılacağını duyurdu. Yapılan güncelleme sayesinde Google Search'ü iOS cihazları ile birlikte kullanan kullanıcılar, takvim veya etkinlik kartlarını uygulamanın ana ekranından daha rahat görebilecekler. Aynı zamanda hatrlatma özelliği Android ve iOS arasında uyumlu çalışır duruma getirildi.

Google durmaksızın değişlikler yaparak, yeni özellikler çıkarmaya devam ediyor. Google hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Tarih:2013-09-27 19:40:42  Hit:1187  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Remini - photo enhancer

fotoğrafları güzelleştirme uygu

Behance

android proje arama

Ace Fishing: Wild Catch

android balık tutma

Facebook

mobil facebook programı

Magic Rampage

fantastik bir savaş oyunu

Pictoword

android için kelime tahmin oyunu

Mafia City

mafya oyunu android için

Marco Polo - Stay In Touch

görüntülü video sohbet uygulama