Google Android Oreo 8.1 ile düşük donanım sistemlere ilaç

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil
Google Android Oreo 8.1 ile düşük donanım sistemlere ilaç

Google Android Oreo 8.1 ile düşük donanım sistemlere ilaç

Google, Android Oreo 8.1 işletim sistemini yayınladıktan kısa bir süre sonra düşük donanımlara sahip akıllı cihazlarında bu nimetten faydalanabilmesi için Android Oreo Go'yu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Android Oreo Go, 512 veya 1GB RAM'in altındaki işletim sistemiyle çalışan düşük hafıza kapasitesine sahip akıllı cihazlarında son güncellemeleri alabilmesi adına ortaya çıkan hafif bir işletim sistemidir. Öyleki Google, Youtube, Haritalar, Google Asistan, Gmail ve diğer popüler Google ürünlerini bu hafif sürüme uyarlayarak Android Oreo Go'yu karşımıza çıkarmayı hedefliyor.Bununla birlikte Android Oreo Go an itibariyle geliştiricilere ve üreticilere açılmış vaziyette. Normal kullanıcılar henüz paçaları sıvamasın çünkü, hafif işletim sisteminin yavaşça ekosistemde yayılmasını beklemek zorunda kalabiliriz, veyahut ilerleyen dönemde yeni çıkacak olan giriş seviyesindeki ekonomik cihazları satın alarak bu deneyimi yaşayabiliriz.

Bu işletim sistemini sadece küçük boyutlara sahip her cihazın kullanabileceği nitelikte olarak sınıflandırmak biraz haksızlık olur. Çünkü, internet üzerindeki verileri Wi-Fi'dan işletim sistemine indirerek hücresel veriye sahip olmadığınız zamanlarda bile uygulamaları kullanabileceksiniz. Yakın zamanda Google Play Store üzerinde yayınlanmış olan YouTube Go bunlara iyi bir örnek sayılabilir. Ayrıca veri tasarrufuna daha fazla yardımcı olabilmek için Google, verilerin aşırı kullanımını sağlayacak bazı ek özellikleri devre dışı bırakmıştır. Örneğin; Chrome üzerinden bir internet sayfasına erişmeye çalıştığınızda Google'ın sayfa boyutlarını ufaltarak daha düşük hücresel veri tüketmesini sağlayacak özel bir sunucusundan gönderilerek çözüme kavuşturulacak.İşletim sisteminin hafif olması, belki yeteri kadar performans alamayacağınızı düşündürebilir. Ancak Google, amiral gemilerindeki performansı yaşamanız adına bir çok hızlandırılmış optimizasyon işlemlerinin entegre edildiğini belirtti.

Android One ve Android Go arasında benzerlikler öne çıksada genel olarak şimdilik içerisinde barındırdıkları şeyler Google'ın kendi uygulamaları. Ancak, Android Go ile birlikte normal kullanıma izin verilecek ve geliştiricilerin uygulamalarıda entegre edilerek tüm giriş seviyesindeki cihazlara adapte edilmesi sağlanacak gibi görünüyor. İlerleyen günlerde hakkında çok fazla haber yapılabileceğini belirtiyor, çeşitli spekülasyonlara bizden duymadığınız sürece kulak asmamanızı tavsiye ediyoruz. Fobito Bey iyi günler diler.

Tarih:2017-12-10 20:10:26  Hit:529  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Teamviewer

iphone için uzak masaüstüne bağ

CD DVD Label Maker

CD etiketlerini ve DVD kapakların

aTube Catcher

Sitede Video adresini yakalama

Epson iPrint

android için epson yazdırma uygul

Dictionary.com: Find Definitions fo

android için epson yazdırma uygul

Dictionary.com: Find Definitions fo

gelişmiş ingilizce sözlük progr

Google Play Music

android için müzik dinleme

MAME32 Plus!

NeoGeo oyun emilatörü