Fransa 4 katlı maske geliştirdi - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Bilim
Fransa 4 katlı maske geliştirdi

 Fransa 4 katlı maske geliştirdi

Fransa Kovid-19'u "etkisiz" hale getirebilen 4 katmanlı maske geliştirildi. Maskenin, bakterisit ve antiviral kimyasallar olan siklodekstrin ve kuaterner amonyaktan oluşan dört katmanın bulunduğu belirtildi.
maskeFransa merkezli BioSerenity adlı bir biyoteknoloji şirketinin, yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) etkisiz hale getiren bir maske geliştirdiği bildirildi.BFMTV'de yer alan habere göre, maskenin, bakterisit ve antiviral kimyasallar olan siklodekstrin ve kuaterner amonyaktan oluşan dört katmanın bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Ayrıca maskenin tek kullanımlık olduğu belirtilirken, 4 saatten uzun bir süre boyunca takılmaması tavsiye edildi. Bunun yanı sıra maskede; Lille Üniversitesi Hastanesi, Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırma Enstitüsü ve Fransız Ulusal Araştırma Merkezi ile iş birliği içinde geliştirildiği kaydedildi. Avrupa standardındaki FFP tipi maskenin, bu hafta içinde 1.49 euroluk bir ücretle sipraiş edilebileceği ifade edilen haberde, maskenin, sağlık çalışanları için üretilen ve tanesinin 0.44 euroluk bir maliyeti olan cerrahi bir versiyonunun, 22 Şubat'ta satışa sunulacağı belirtildi.

kaynak:https://www.indyturk.com/node/317811/sa%C4%9Flik/fransada-kovid-19u-etkisiz-hale-getiren-4-katmanl%C4%B1-maske-geli%C5%9Ftirildi

Tarih:2021-02-18 16:51:56  Hit:440  Ekleyen: indirbak
Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

dcm4che

hastane cd lerini açma

HeidiSQL

mysql veritanı yönetimi

Teamviewer

android cihazlara bağlanma

Teamviewer

iphone için uzak masaüstüne bağ

TeamViewer QuickSupport

anında uzaktan destek programı

SiSoftware SANDRA Lite

sistem bilgisi programı

GOM Player

gelişmiş medya oynatıcı

HDClone Free Edition

disk klonlama

nVIDIA GeForce Driver

GeForce ekran kartı sürücüsü