En çok sorun veren iPhone Modeli - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  Mobil
En çok sorun veren iPhone Modeli

 En çok sorun veren iPhone Modeli

Veri güvenliği alanında faaliyet gösteren Blancco firması, ?State of Mobile Device Repair & Security? isimli yeni bir rapor yayınladı. Geçtiğimiz 5 yıl baz alınarak hazırlanan raporda, başta iPhone modelleri olmak üzere çeşitli akıllı telefon markalarına ait arıza bilgileri ve oranlarına yer verildi.

Rapora göre, iPhone modelleri arasında en çok arıza çıkaran telefonun iPhone 6 olduğu görülüyor. Arıza oranlarının yayınlandığı listede iPhone 6, %22?lik arıza oranıyla birinci sırada yer alırken, onun hemen ardından da %16?lık oranıyla iPhone 6S geliyor. Bu da demek oluyor ki, her beş iPhone 6?dan birisinde tamir edilmesini ya da değiştirilmesini gerektiren arızalar bulunuyor. iPhone 5S'in bile %5?lik arıza oranıyla çok daha  güvenilir bir telefon olduğu görülüyor.


iPhone modellerinde en çok karşılaşılan arızalar ise, Bluetooth, Wi-Fi, kulaklık ve mobil veri arızalarından oluşuyor. Ancak iPhone 6?dan sonra gelen iPhone modellerinde arıza oranlarının giderek azaldığı görülüyor. Rapora göre arıza oranı en düşük iPhone modelleri ise %3?lük oranlarıyla ?iPhone 8 Plus? ve ?iPhone X?. Apple?ın akıllı telefonlarında en yüksek arıza oranı %22 iken, Samsung?un akıllı telefonlarında genel arıza oranı %27,4 ile Apple?a göre daha yüksek bir seviyede. Android telefonlarda en çok karşılaşılan arızalar ise, kamera, mikrofon, batarya ve genel performans arızalarından oluşuyor.

Tarih:2018-07-14 22:05:26  Hit:679  Ekleyen: indirbak

En çok sorun veren iPhone Modeli  Pinterest
Oley.com

sanal iddaa uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

A.T.A.K

akıllı tahta usb anahtar yazılı

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Proteus

Baskı Devre Şema Programı

dcm4che

hastane cd lerini açma

Shadowgun War Games

ios için online savaş oyunu

Minion Rush

ios için koşu oyunu

SuperSport

canlı maç ios için

Hills of Steel

ios için tank oyunu

Rave

video izlerken sohbet etme

3D Tuning

araba modifiye ios için

HAKUNA

sesli görüntülü sohbet ios içi

SoundCloud

müzik dinleme ios için