DuckDuckGo Başarısı - indirBak

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  internet
DuckDuckGo Başarısı

 DuckDuckGo Başarısı

DuckDuckGo Kısa Bir Süre Önce Bir Günde 100 Milyon Aramanın Dönüm Noktasını Geçti.Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo, 2008'deki başlangıcından bu yana ilk kez bir günde 100 milyonluk muazzam bir sorguyu geçti. Bu başarı yeterince büyük, Google gibi daha büyük rakiplere karşı ölçüldüğünde nasıl duruyor?
Adını çocukların ördek, ördek, kazdan alan DuckDuckGo,kullanıcılarını güvenli arama ile kullanıcıların bilgilerini takip etmeyerek çekiyor. Bu, kullanıcı mahremiyetini ve gizliliğini ellerinden geldiğince en iyi şekilde korumaktır. Diğer şirketler, kullanıcı verilerini ve bilgilerini çıkarırken (yalnızca bazen geri çekilmek için, WhatsApp politika fiyaskosunun kanıtladığı gibi) yumruk atmazken, DuckDuckGo IP adreslerini, kullanıcı günlüklerini toplamayı reddetmekten gurur duyar ve yalnızca kesinlikle çerez kullanımına başvurur. gerekli. Bu, gelir akışlarını sınırlandırırken, şirket, kullanıcı verilerinin kesinlikle kişisel olduğuna olan inancına sadık kalır.

duckduck-go-guvenli-arama

13 yılda 100 milyon arama sonucu muazzam bir sayı olsa da, Google gibi sektördeki diğer motorlarla karşılaştırıldığında biraz soluk kalıyor. Google, doğrulama için herhangi bir istatistiksel veri sağlamazken, bir milyardan fazla sorgu alıyor (SEO Mahkemesi tarafından bildirildiği üzere 5,8 milyar). WebFX blogunda yayınlanan bir pazar payı özetinde, Aralık 2020'deki pazar payı, eski teknoloji devimizin% 91,54'ü karşısında% 0,45 olarak gerçekleşti. Bu, DuckDuckGo'nun kullanıcı verilerini reklamcılık firmalarıyla paylaşmayı kesin olarak reddetmesiyle birleştiğinde, tam olarak ideal bir iş modeli oluşturmaz (yine de idealisttir).

Adil olmak gerekirse, DuckDuckGo'nun gerçekten bu kadar olması gerekmiyor. İşin büyümesi asla kötü bir şey olmasa da, şirketin başlangıçtan itibaren hedefi, Bing veya Google gibi aşma motorları etrafında dönmüş gibi görünmedi. Bu modus operandi, her zaman niş bir kullanıcı tabanının, boynundan aşağıya inen veri toplama tehdidi olmadan, istediği gibi yapması için güvenli bir alan sağlıyor. Ve dürüst olmak gerekirse, bugünün piyasasında ileriye giden yol bu olabilir.

WhatsApp kısa süre önce kullanıcı verilerini ana şirketi olan Facebook'a satmaya çalıştığı için kullanıcı tabanı tarafından cezalandırıldı. İnsanlar, görünüşte zararsız uygulamalar ve hizmetlerden çevrimiçi güvenliklerinin ne kadar tehlikede olduğunun giderek daha fazla farkına varıyor. Signal, bu tür davranışlardan kaçınma politikası nedeniyle indirmelerde büyük bir artış elde etti. DuckDuckGo, bahçedeki en büyük lastik dönüşü olmayabilir, ancak şirket silahlarına yapışırsa, beklenenden daha popüler hale gelebilir.

DuckDuckGo Privacy Browser DuckDuckGo Privacy Browser iOS: ios için internette güvenli gezinme,Gizlilik, basitleştirildi.DuckDuckGo olarak, internetin böylesine tedirginlik yara
DuckDuckGo Privacy Browser DuckDuckGo Privacy Browser Android: android için internette güvenli gezinme,Gizlilik, basitleştirildi.DuckDuckGo olarak, internetin böylesine tedirginlik yaratmaması gerek
DuckDuckGo Privacy Browser DuckDuckGo Privacy Browser web: android için internette güvenli gezinme,Gizlilik, basitleştirildi.DuckDuckGo olarak, internetin böylesine tedirginlik yaratmaması gerek

Tarih:2021-01-19 14:56:35  Hit:628  Ekleyen: indirbak
Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Truecaller

ios arayan numara kime ait

General Mobile Discovery FM Radyo

android internetsiz radyo programı

Scope

ios canlı yayın yapma

PilotEdit Lite

Gelişmiş metin editörü

Autopsy

adli tıp platform programı

WinLock

Windows Şifreleme

File Renamer

toplu olarak dosya isimlerini deği

Hasleo Disk Clone

ücretsiz disk klonlama programı

digiKam

fotoğraf yönetim aracı

Moon FM - Podcast

android için internetten radyo din

MagiCut

fotoğrafların arka plan resmini t