Deprem Riskini öğrenmek için ne yapmak gerek

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  kurumsal
Deprem Riskini öğrenmek için ne yapmak gerek

 Deprem Riskini öğrenmek için ne yapmak gerek

Deprem riskinizi bölgenizi öğrenmek için devletin sunduğu bir uygulamanın olduğunu biliyor musunuz?

AFAD başta olmak üzere birçok kurumun ortaklaşa hazırladığı yenilenen Türkiye Deprem Riski Haritası, dijital ortama aktarıldı. Türkiye Deprem Tehlike Haritaları adı altında hazırlanan rapor kapsamında, oturduğunuz binanın deprem riski raporunu birkaç tıkla edinme şansınız doğdu.

e-Devlet tarafından hazırlanan soy ağacı ve veraset ilamı sorgulamalarından sonra Türkiye?de yaşayanların dikkatini çeken bir başka sorgulama hizmeti daha devreye alındı. AFAD?ın koordinasyonunda ODTÜ, Boğaziçi, Akdeniz, Çukurova, Sakarya Üniversiteleri ve Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan Türkiye Deprem Tehlike Haritaları, internet ortamına aktarıldı.


Daha önce sadece fay hatları göz önüne alınarak hazırlanan harita, yerel zemin özellikleri de dikkate alınarak güncellenirken, merak uyandıran yeni harita tdth.afad.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı. İnternet sitesi üzerinden koordinat ya da adres girerek arama yapılabileceği söylenirken, yeni sistem ilk saatlerinde yoğunluk sebebiyle kitlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AFAD Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar, ?Yeni haritada artık yerel zemin koşulları da dikkate alınıyor. Kadıköy, Çamlıca, Beykoz civarında zemin sağlam, çünkü ana kayalar var zemininde ama biraz daha kuzeye çıkılınca Şile civarında daha dayanıksız zeminler söz konusu. Fay hattıyla beraber zemin koşulları da dikkate alındığı zaman renklerde bazı değişiklikler yaşandı? dedi. İstanbul?da 1999 yılında yaşanan depremden sonra, adaların içinden kırılmamış bir hat kaldığına dikkat çeken Tatar, bu hatta en yakın kıyı şeridinin koyu kırmızı renkte gösterildiğini ifade etti.

Tarih:2018-03-20 18:56:42  Hit:453  Ekleyen: indirbak
EBA

android için eba uygulaması

Among Us

windows için katil bulma oyunu

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

EBA

iphone için eba uygulaması

Express Files

hızlı dosya indirme programı

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Tango

android görüntülü sohbet

Game Backup Monitor

oynanan oyunları yedekleme

ManicTime

zaman yönetimi programı

Canlı Maç izle

süper lig özetleri izle

GroupMe

grup sohbet uygulaması

Mackolik

iphone için canlı maç sonuçlar

Everything

hızlı windows gezgini

Forza Futbol

android için canlı futbol sonuçl