Deprem Riskini öğrenmek için ne yapmak gerek

indirBak  ›  TeknoHaber  ›  kurumsal
Deprem Riskini öğrenmek için ne yapmak gerek

Deprem Riskini öğrenmek için ne yapmak gerek

Deprem riskinizi bölgenizi öğrenmek için devletin sunduğu bir uygulamanın olduğunu biliyor musunuz?

AFAD başta olmak üzere birçok kurumun ortaklaşa hazırladığı yenilenen Türkiye Deprem Riski Haritası, dijital ortama aktarıldı. Türkiye Deprem Tehlike Haritaları adı altında hazırlanan rapor kapsamında, oturduğunuz binanın deprem riski raporunu birkaç tıkla edinme şansınız doğdu.

e-Devlet tarafından hazırlanan soy ağacı ve veraset ilamı sorgulamalarından sonra Türkiye?de yaşayanların dikkatini çeken bir başka sorgulama hizmeti daha devreye alındı. AFAD?ın koordinasyonunda ODTÜ, Boğaziçi, Akdeniz, Çukurova, Sakarya Üniversiteleri ve Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan Türkiye Deprem Tehlike Haritaları, internet ortamına aktarıldı.


Daha önce sadece fay hatları göz önüne alınarak hazırlanan harita, yerel zemin özellikleri de dikkate alınarak güncellenirken, merak uyandıran yeni harita tdth.afad.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı. İnternet sitesi üzerinden koordinat ya da adres girerek arama yapılabileceği söylenirken, yeni sistem ilk saatlerinde yoğunluk sebebiyle kitlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan AFAD Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar, ?Yeni haritada artık yerel zemin koşulları da dikkate alınıyor. Kadıköy, Çamlıca, Beykoz civarında zemin sağlam, çünkü ana kayalar var zemininde ama biraz daha kuzeye çıkılınca Şile civarında daha dayanıksız zeminler söz konusu. Fay hattıyla beraber zemin koşulları da dikkate alındığı zaman renklerde bazı değişiklikler yaşandı? dedi. İstanbul?da 1999 yılında yaşanan depremden sonra, adaların içinden kırılmamış bir hat kaldığına dikkat çeken Tatar, bu hatta en yakın kıyı şeridinin koyu kırmızı renkte gösterildiğini ifade etti.

Tarih:2018-03-20 18:56:42  Hit:406  Ekleyen: indirbak

<<|  >>EBA

android için eba uygulaması

EBA

iphone için eba uygulaması

Flatcast

internetten radyo yayını yapma pr

Scratch 2

eğlenceli animasyon yapma

Mp3 Download Manager (MDM)

internetten mp3 indirme programı

ZOOM Cloud Meetings

yüksek kaliteli video sohbet uygul

Sopcast - SopPlayer

canlı yayın izleme programı

Anti Deep Freeze

deep freeze şifre bulucu

Remini - photo enhancer

fotoğrafları güzelleştirme uygu

Behance

android proje arama

Ace Fishing: Wild Catch

android balık tutma

Facebook

mobil facebook programı

Magic Rampage

fantastik bir savaş oyunu

Pictoword

android için kelime tahmin oyunu

Mafia City

mafya oyunu android için

Marco Polo - Stay In Touch

görüntülü video sohbet uygulama