indirBak  ›  BlogNasıl Yapılır
Şifrelerimizi hatırlamanın kolayı var mı

Şifrelerimizi hatırlamanın kolayı var mı

Bilindiği üzere bir çok siteye üye oluyor ve şifreler oluşturuyoruz. Herhangi bir durumda bu şifreleri kaybedersek nasıl geri getireceğiz.


Bilindiği üzere bir çok siteye üye oluyor ve şifreler oluşturuyoruz. Herhangi bir durumda bu şifreleri kaybedersek nasıl geri getireceğiz. Tam bu noktada şifrelerimizi yedekleme bizim yerimize şifreleri hatırlıyor. Peki bunu nasıl yapıyor.

Microsoft , nerede olursanız olun, ilgilendiğiniz şeylere güvenli bir şekilde erişmenize izin vererek içinizin rahat olmasını sağlayacak ürünler oluşturmaya kararlıyız diyor. Milyonlarca kişi hem telefonlarda hem de PC'lerde belgelere, postalara, sohbetlere ve çok daha fazlasına erişmemiz için bize güveniyor diyor. Müşterilerin hala sorun yaşadıklarını bildirdikleri bir alan, şifrelerini hatırlamak ve yönetmektir.


Birçok site için şifreleri güvenli bir şekilde saklamak ve hatırlamak zordur ve müşterilerin aynı veya benzer şifreleri birden çok sitede kullanmak veya şifreleri okunabilecekleri veya tehlikeye atılabilecekleri yerlerde saklamak gibi güvenli olmayan uygulamalar kullanmalarına yol açar. Bugün, parolalarınızı hatırlama ve yazma zahmetini çözecek, cihazlar ve platformlar genelinde otomatik doldurma yeteneklerini sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Otomatik doldurma şu anda iOS ve Android'de şu anda kullanıma sunuluyor: Microsoft Authenticator uygulaması ve Google Chrome'da Otomatik Doldurma uzantısı olarak .

Parolalarınızı mobil, Microsoft Edge Firefox,Opera ve Google Chrome'da otomatik doldurun ve senkronize edin.

Otomatik doldurma, parolalarınızı Microsoft hesabınızın altında depolar . Mobil cihazda otomatik doldurmaya başlamak için Microsoft Authenticator uygulamasını açın ve ardından Microsoft hesabınızla Parolalar sekmesinde oturum açın. Microsoft Edge'de Microsoft hesabınız altında kayıtlı parolalarınız varsa , bunlar Authenticator uygulamasıyla eşitlenecektir.
microsoft-autherticator

Ayrıca, birden çok tarayıcı kullanan müşterilerden, Google Chrome'da gezinirken bile Microsoft Edge parolalarına erişmek için güvenli bir yola ihtiyaç duyduklarını öğrendik. Bu ihtiyacı karşılamak için, Chrome Web Mağazası'nda bir Microsoft Otomatik Doldurma uzantısı başlattık . Microsoft Otomatik Doldurma uzantısı, Chrome'da gezinirken parolalarınızı otomatik olarak doldurmanıza ve Microsoft hesabınıza kaydetmenize olanak tanır, bu da parolalarınızın cep telefonunuzda, Microsoft Edge'de ve Chrome'unuzda nerede kullanırsanız kullanın senkronize kalmasını sağlar.


Parolalarınızı yazma zahmetine veda edin.

sifre-hatirlama
Kabul edelim - bir uygulamaya veya siteye her giriş yapmak istediğinizde şifreleri hatırlamak ve bunları yazmak acı vericidir. Otomatik Doldurma ile, parolaları hatırlama ve otomatik doldurma işini bize bırakabilirsiniz. Parolanızı bir sitenin veya uygulamanın oturum açma sayfasına girdiğinizde, Authenticator sizden parolayı kaydetmenizi ister, böylece parolayı manuel olarak tekrar yazmanıza gerek kalmaz. Aşağıdaki resim, şifrelerinizi Android'deki Authenticator uygulamasında kaydetme deneyimini göstermektedir.

Şifreleri otomatik doldurma deneyimi sezgiseldir ve oturum açma akışınıza güzel bir şekilde uyar. Şifresini kaydettiğiniz bir siteyi veya uygulamayı ziyaret ettiğinizde, Authenticator şifrenizi otomatik olarak doldurmanızı önerir. Aşağıda, Android'de otomatik doldurma deneyimini görebilirsiniz.

İçe Aktarma özelliğine hızla başlayın

Kullanıcılarımızdan ayrıca şifrelerini içe aktarmak için daha kolay bir yola ihtiyaçları olduğunu duyduk. Buna göre, Authenticator uygulamasında bir İçe Aktarma özelliği oluşturduk; bunu kullanarak şifreleri Chrome'dan ve bazı popüler şifre yöneticilerinden kolayca içe aktarabilirsiniz. CSV dosyasında mevcut şifreleri olan müşteriler için, CSV'den içe aktarma özelliği de vardır. Aşağıdaki resim, şifreleri Android'de Google Chrome'dan içe aktarma deneyimini göstermektedir.


Parolalarınızı korumak için ekstra özen

Parolalar yüksek düzeyde güvenlik gerektirir - bu nedenle parolalarınızın ve otomatik doldurma bilgilerinizin korunduğundan emin olmak için ekstra özen gösterdik. Authenticator uygulamasında oturum açmak, Authenticator uygulamasındaki verilerinizi korumak için Microsoft hesabı parolanızın üzerinde ek bir güvenlik katmanı sağlayan güçlü çok faktörlü kimlik doğrulama gerektirir. Ayrıca, telefonunuzda ziyaret ettiğiniz bir site veya uygulamada otomatik doldurma, biyometrik veya PIN girişi gerektirir ve uygulama, parolalarınızı otomatik olarak doldurmadan önce izninizi isteyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca şifreleriniz hem cihazınızda hem de bulutta şifrelenir.

Bu sürüm parolalar için otomatik doldurmayı etkinleştirirken, ayrıca ödeme bilgileri, adresler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm otomatik doldurma bilgilerinizi Authenticator uygulaması aracılığıyla Microsoft Edge'den mobil cihazlarınıza güvenli bir şekilde getirmek için aktif olarak çalışıyoruz. Ancak bu sadece ilk adımdır. Kullanıcılarımız her gün birden fazla uygulama ve siteyle etkileşimde bulunur ve parolalardan serbest biçimli metne kadar çeşitli veri türlerini otomatik doldurmak ve kaydetmek için güvenli bir yola ihtiyaç duyar. Bireyler ve kuruluşlar uzaktan çalışmayı benimsedikçe çevrimiçi güvenlik kritik olmaya devam edecek ve bu teklifle misyonumuz, yeni güvenlik zorlukları ortaya çıktıkça bile müşterilerimizin hassas verilerini güvenli ve uygun bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmaktır. Geri bildiriminizi dört gözle bekliyoruz!

Microsoft Authenticator Microsoft Authenticator Android: microsoft şifrelerini güvenli kullanma, Microsoft Authenticator kullanarak kolayca, kullanışlı ve güvenli bir yöntemle oturum açın.
Microsoft Authenticator Microsoft Authenticator iOS: microsoft şifrelerini güvenli kullanma, Microsoft Authenticator kullanarak kolayca, kullanışlı ve güvenli bir yöntemle oturum açın.sifrelerimizi-hatirlamanin-kolayi-var-mi Pinterest
  Hit: 1151 Tarih: 2021-02-16 18:29:23
Ekleyen: indir bak

Kullanıcı Görüş ve Önerileri

Block Craft 3D: Building Simulator

android için inşaat yapma oyunu

Friendly Social Browser

Tek Uygulamada Facebook, Instagram,

English with Lingualeo

oyun oynayarak dil öğrenme

Angry Birds 2

android için öfkeli kuş oyunu

Mi Home

xiami telefon yönetme

iMacros

Web Tarayıcı otomatikleştirme

iClone

en hızlı gerçek zamanlı 3D anim

FarmVille 2: Tropic Escape

android için tropikal ada maceras

indir Bak 2004-2022

"Program ve teknoloji gezginlerinin Tam uğrak yeri,program arama motoru indir Bak"
indir baktığınız programlarda sonradan kullanımdan doğabilecek herhangi bir durumda sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda indirdiğiniz programları lütfen virüs taramasından geçirin.