indirBak  ›  BlogEğitim
Robotik kodlama nasıl yapılır

Robotik kodlama nasıl yapılır

Robotik kodlama endüstri 4.0 hedefiyle yaygınlaşan ve bu alanda ivmeli olarak gelişmeler ve ürünler sayesinde ülkelerin eğitim alanlarına girmiş gelişmelerdir.


Robotik kodlama iki kısımdan oluşuyor. İlk olarak programlama bölümü diğeri ise elektronik devre elemanları,öğrenciler için arduino .(C C++ Python,Fortran) programlama dili)
Robotik-kodlama

Kısaca programlama temel bir beceridir ve robot biliminde çalışmamızı bununla geliştiririz. Programlamanın önemli dilleri ve Arduino ve Raspberry Pi gibi araçlardır.

Robotik Kodlama özellikle Drone ve benzeri insansız araçlar alanlarda gelişmelerle oldukça revaçta.  Bilgisayar programlarının bir çıktı üretmek amacı ile bir girdi üstünde çalışan talimatlar dizisinden oluştuğunu söylemek yanlış olmaz. Örneğin bir robotta bulunan ?Yüz Tanıma Programı? için; Öncelikle girdi olarak bir kişinin resminin çekilmesi gerek. Daha sonra görüntü belirli bir özellik kümesi için taranmalı, bu özellikler bilinen yüzlerden meydana gelen bir kütüphaneyle karşılaştırılacak,  bir eşleşme bulunacak ve çıktı olarak resim sahibinin ismi gösterilecek. Program, tüm yürütme işlemlerinde aynen bu yönergeleri yapacaktır. İnsanların anlamaları için normal metinde yazılmış olan çoğu programlama dili, daha sonra bir işlemcinin yürütmesi için makine kodunda derlenmektedir. Önemli


Robotik kodlamadaki en popüler dilin C / C ++  olduğunu söyleyebiliriz.Keza arduino onunla kodlanmakta. Bunun yanında Python, makine öğrenmesi kullanımı ve bunun yanında ROS paketlerini geliştirmek için de kullanılabildiğinden son dönemde çok popülerdir. Bunlara ilave olarak Robotik Kodlamada kullanılmakta olan ilave, mühim yazılım araçları bulunmaktadır.

Bilhassa Robot İşletim Sistemi (Robot Operating System-ROS), robot uygulamalarının oluşturulmasına yardımcı olan bir dizi yazılım kitaplığı ve aracıdır. Bunun yanında ROS için C / C ++ veya Python?da kendinize ait programlar üretebilirsiniz. Arduino mikrodenetleyici C?ye bağlı bir programlama diline sahiptir ve eğer uygulamalı robotik yapıyorsanız bu mühim dilin temellerine inmek için en güzel yöntemdir.

Arduino Arduino Windows: Arduino kart programlama,Arduino programı ile Arduino kartları programlayabilirsiniz.

robotik-kodlama-nasil-yapilir Pinterest
  Hit: 619 Tarih: 2021-02-14 21:40:55
Ekleyen: Güvenli indir

Kullanıcı Görüş ve Önerileri

Onefootball Live Soccer Scores

android için canlı maç sonuçlar

GOM Player

gelişmiş medya oynatıcı

GRIME

yaratık yok etme oyunu

Temple Run 2

ios koşma oyunu

Temple Run 2

android için koşma oyunu

Microsoft Edge

iphone için microsoft edge tarayı

Microsoft Edge

windows web tarayıcısı

Mixxx

ücretsiz dj programı

indirBak.net 2004-2021

"Program ve teknoloji gezginlerinin Tam uğrak yeri,program arama motoru indirBak"
indir baktığınız programlarda sonradan kullanımdan doğabilecek herhangi bir durumda sitemiz sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda indirdiğiniz programları lütfen virüs taramasından geçirin.